OKA MAYIS AYI YÖNETIM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLESTIRILDI

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) 2019 yili Mayis ayi Yönetim Kurulu Toplantisi 24 Mayis 2019 tarihinde Samsun’da gerçeklestirildi.

 

Yönetim Kurulu Baskanimiz Amasya Valisi Sayin Dr. Osman Varol’un baskanliginda ve Samsun Valisi Sayin Osman Kaymak’in ev sahipliginde gerçeklestirilen toplantiya, Çorum Valisi Sayin Mustafa Çiftçi, Tokat Valisi Sayin Dr. Ozan Balci, Yönetim Kurulu Üyeleri Samsun Büyüksehir Belediye Baskani Mustafa Demir, Amasya Il Genel Meclis Baskani Zeki Eraslan, Çorum Il Genel Meclis Baskani Osman Günay, Samsun Ticaret Sanayi Odasi Baskani Salih Zeki Murzioglu, OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen ve OKA temsilcileri de katildi.

 

Toplantinin açilis konusmasinda Amasya Valisi Sayin Dr. Osman Varol söyle konustu:

 

“Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygideger Basin Mensuplari,

 

Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden olusan bölgemizde basta kamu kurum ve kuruluslari olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluslari, özel sektör ve diger ilgili aktörlerin birbirleriyle isbirligini gelistirerek bölgemizin gelismesini saglamak amaciyla çesitli çalismalar yürüten Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’mizin 2019 yili Mayis ayi Yönetim Kurulu toplantisini gerçeklestirmek üzere toplanmis bulunuyoruz.

 

Bilindigi üzere 31 Mart tarihinde yapilan Mahalli Seçimler sonucunda Amasya, Çorum Samsun ve Tokat Illerimizden Kalkinma Ajansi Yönetim Kurulumuzun üyesi olarak görev yapacak olan Il Belediye Baskanlarimiz ve Il Genel Meclisi Baskanlarimiz halkimizin oylariyla belirlenmistir. Seçilen bütün Belediye Baskanlarimiza ve Il Genel Meclisi Baskanlarimiza görevlerinin hayirli olmasini ve üstün basari dileklerimizi ifade ediyoruz. Ayrica, bu vesile ile bu güne kadar Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’nin bölgesel gelisme amaciyla yürüttügü çalismalara katki saglamis olan önceki ve mevcut görev yapan tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize verdikleri katkilar için tesekkürlerimizi ifade ediyor ve bundan sonra da hep birlikte ajansimizin bölgemizin gelismesine yönelik yapacagimiz çalismalarda basarilar diliyorum.

 

Sayin Valimiz konusmasina “Bu toplantimizda Kalkinma Ajansimiz tarafindan 2018 yilindan beri uygulanmakta olan mali destek ve teknik destek programlari ile 2019 yilinda ajansimiz eliyle veya onun destekleriyle diger kurum ve kuruluslarimiz ile birlikte bölgemizin gelismesine katki saglayabilecek diger çalismalar ve yeni uygulamaya konulmasi planlanan mali destek programlari hakkinda istisareler yapacagiz. Bugün toplantimizda ayrica, uygulanmakta olan fizibilite destegi, teknik destek programi ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan Yatirim Destek Ofislerimizin çalismalari da ele alinacaktir. Elbette varsa yasanan aksakliklara iliskin alinmasi gereken tedbirler de görüsülecektir.” seklinde devam etti.

 

Valimiz Dr. Osman Varol sözlerini “bu toplanti vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantimiza katilan Sayin Valilerimize, Belediye Baskanlarimiza, Il Genel Meclisi Baskanlarimiza, Ticaret ve Sanayi Odasi Baskanlarimiza katilim ve desteklerinden dolayi bir kez daha tesekkür ediyoruz. Ayrica, ev sahipliginden dolayi Sayin Samsun Valimize ve Sayin Büyüksehir Belediye Baskanimiza tesekkür ediyor ve Kalkinma Ajansi Yönetim Kurulu toplantimizin bölgemiz için hayirlara vesile olmasini diliyoruz. Ayrica bu vesile ile Yönetim Kurulu Üyelerimizin ve bizi sürekli izleyen güzide basin mensuplarinin ve elbette bölgemizde ve ülkemizde yasayan tüm vatandaslarimizin yaklasmakta olan Mübarek Ramazan Bayramlarini tebrik ediyoruz. Bayramin ülkemizde ve Islam âleminde huzur, mutluluk ve kardeslige vesile olmasini diliyoruz.” diyerek sonlandirirken; toplanti gündem maddelerinin görüsülmesi ile sona erdi.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA