Çorum, Satranç Olimpiyati’na Ev Sahipligi Yapacak

Çorum, satrançta olimpiyata ev sahipligi yapacak, dünyanin en güçlü genç sporculari Çorum’da bulusacak. 2019 Dünya 16 Yas Alti Satranç Olimpiyati, Çorum Belediyesi’nin destekleri ile Ekim ayinda Çorum'da gerçeklesecek.

 

Dünya Satranç Federasyonu’nun (FIDE) ve dünya satrancinin en önemli organizasyonlari arasinda yer alan Dünya 16 Yas Alti Satranç Olimpiyati’nin is birligi protokolü Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Baskani Gülkiz Tulay ile Çorum Belediye Baskani Dr. Halil Ibrahim Asgin tarafindan imzalandi. Imza törenine Çorum Belediye Baskan Yardimcilari Ismail Yagbat ve Lemzi Çöplü, TSF Asbaskani Fatih Maden ve Il Temsilcisi Hasan Özer Gökmen de katildi.

 

“ÇORUM, BIR SPOR KENTI OLMA YOLUNDA EMIN ADIMLARLA ILERLIYOR”

Çorum’da uzun yillardir ulusal sampiyona düzenlediklerini ve en iyi sekilde agirlandiklarini dile getiren TSF Baskani Gülkiz Tulay, “Medeniyetin baskenti Çorum, tarihi, dogasi ve turizm degeri ile dünyanin en önemli sehirleri arasinda. Çorum ayni zamanda spora ve sporcuya büyük önem veriyor. Bir spor kenti olma yolunda ise emin adimlarla ilerliyor. Uzun yillardir Çorum’da basarili sampiyonalar gerçeklestiriyoruz. Satranç camiasi olarak Çorum’u elimizden geldigince Türkiye’de tanittik. 40 ülkenin ve 300’ü askin sporcunun katilimini bekledigimiz, Dünya 16 Yas Alti Satranç Olimpiyati ile de Çorum’u dünya satranç camiasina tanitacagiz” ifadelerini kullandi.

 

“UZUN YILLARCA ANLATILACAK BIR OLIMPIYATA IMZA ATACAGIZ”

Çorum’da spora önem verdiklerini dile getiren Çorum Belediye Baskani Dr. Halil Ibrahim Asgin ise sunlari söyledi:

“Göreve geldigimiz günden itibaren Çorum’u bir spor kenti yapmak için harekete geçtik. Geride biraktigimiz bir hafta boyunca yüzlerce çocugumuzu aileleri ile beraber sporda bulusturduk. TSF ile de çok önemli bir is birligine imza atiyoruz. Çorum dünyanin merkezi, kardesligin, barisin kenti. Dünyanin merkezinde, dünya çocuklarini agirlamak bizim için çok anlamli. Çorum’un barisin kardesligin kenti oldugunu tekrar dünyaya gösterecegiz. Uzun yillarca anlatilacak bir olimpiyata imza atacagiz.” https://www.fanatik.com.tr/corum-satranc-olimpiyatina-ev-sahipligi-yapacak-2064790

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA