Çorum Müzesine Ziyaretçi Akini

Kültür ve Turizm Bakanligi tarafindan 18 Mayis Müzeler Günü dolayisiyla düzenlenen "Avrupa Müzeler Gecesi" etkinligi kapsaminda Çorum Müzesi, ziyaretçi akinina ugradi. 

 

Gündüz müzeye gelme firsati bulamayanlar etkinlik ailesiyle Çorum Müzesi'ni gezerek, hem müzede sergilenen yaklasik 7 bin yillik tarihi eserleri inceleme firsati hem de keyifli bir aksam geçirme buldu.

 

Avrupa Müzeler Gecesi programinin güzel bir etkinlik oldugunu dile getiren Dogan Göksel, "Bu etkinlikten bizimde yararlanma firsatimiz oldu. Etkinlikte emegi geçen ve insanlari müzeyle bulusturan yetkililere tesekkür ederim" dedi.

 

Tarihi bilmeyenlerin kendini bilemeyecegini dile getiren Mustafa Gökgöz ise, tarihin tanitilmasi anlatilmasi noktasinda müzelerin önemine dikkat çekerek, Çorum müzesinin de sadece Türkiye'de degil dünya çapinda önemli bir yere sahip oldugunu vurguladi.

 

Çorum Müzesi'nde Hititlerin yani sira çok sayida medeniyete ait eserlerin oldugunu hatirlatan Gökgöz, "Müzenin bu gece açik olmasi çok güzel oldu. Vatandaslarin ilgisi yogun. Bu tür etkinlikler devam etmeli" ifadelerini kullandi.

 

Çorum Müzesi'ne ikinci kez geldigini anlatan Alya Göktürk adli çocuk ise, "Müzeyi çok begendim. Gözyasi siseleri dikkatimi çekti. Onlarin ne için kullanildigini arastirip ögrenecegim" diye konustu. https://www.haberler.com/corum-muzesine-ziyaretci-akini-12063040-haberi/

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA