OMÜ-TTO Sirketlesme Sürecine Girdi

Samsun Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren Ondokuz Mayis Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (OMÜ-TTO), Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç tarafindan imzalanan sözlesmeyle sirketlesme sürecine girdi. Sözlesme kapsaminda OMÜ TTO, faaliyetlerine anonim sirket statüsüyle devam edecek.

 

Rektörlük binasinda gerçeklesen sözlesmenin imza törenine Rektör Sait Bilgiç'in yani sira Rektör Yardimcisi ve Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Mehmet Kuran, Rektör Yardimcisi ve Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi Prof. Dr. Vedat Ceyhan, OMÜ-TTO Koordinatörü Dr. Ögr. Üyesi Mustafa Mortas ile OMÜ-TTO yönetim kurulu üyeleri; Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz, Doç. Dr. Ali Keles, Dr. Ögr. Üyesi Kubilay Yildirim, Dr. Ögr. Üyesi Ismail Iseri katildi.

 

"Üniversitemizin, sehrimizin, ülkemizin gelismesine katki saglamasini diliyorum"

Imza töreninde konusan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, "Bundan sonra anonim sirket olarak faaliyetlerine devam edecek OMÜ-TTO'nun yönetim kurulu üyeleri olan sizlerin, bu sirketin gelismesi ve güçlenmesi için ciddi katkilar sunacagina inaniyorum. Büyük bir fedakarlik göstererek yapacaginiz bu katkilar için simdiden tesekkür ediyorum. OMÜ-TTO'nun, ilerleyen süreçte gurur duyacaginiz bir sirket haline gelecegini düsünüyorum. Gerek Yönetim Kurulu Baskanimiz Prof. Dr. Mehmet Kuran'in, gerekse yönetim kurulu ve Danisma Kurulu üyelerinin uyum içinde verimli bir sekilde çalisacagina inancim tam. OMÜ-TTO Anonim Sirketinin; hem üniversitemizin, hem sehrimizin hem de ülkemizin gelismesine katki saglayacak faaliyetlerin içerisinde olmasini diliyorum" dedi.

 

Üniversitelerin bünyesinde yer alan teknoloji transfer ofislerinin çok azinin sirketlestigine dikkat çeken Rektör Sait Bilgiç, "Türkiye genelinde, üniversitelerdeki teknoloji transfer ofisleri yeni yeni sirketlesme sürecine giriyorlar. Biz de yararli olacagini düsünerek sirketlesme kararini verdik. Hayirli olmasini ve güzel islere vesile olmasini diliyorum" diye konustu.

 

"Güzel hayallerle sirketlesme sürecine girdik"

Güzel hayallerle sirketlesme sürecine girdiklerini ifade eden Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Mehmet Kuran da, "Rektörümüz göreve basladigi andan itibaren OMÜ-TTO'nun faaliyetleri neredeyse 10 kat artti. 10 yil sonraki hedeflerimize ulasmamiz içinse bu faaliyetlerimizi daha da hizlandirmak istiyoruz. Insallah ileride sirketin gelecegi noktadan, kurulusunda emegi geçen insanlar olarak gurur duyariz. Rektörümüze, Samsun Teknopark'a ve OM- TTO'ya verdigi sinirsiz destek için tesekkür ediyorum. OMÜ-TTO Anonim Sirketinin, Samsun ve ülkemiz için hayirli olmasini diliyorum" seklinde konustu.

 

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç'in hayirli olmasi dilekleriyle sözlesmeyi imzalamasinin ardindan imza töreni sona erdi.

 

OMÜ-TTO'nun kurulus amaci ve misyonu

OMÜ-TTO, üniversite sanayi isbirliginin gelisimine katki saglamak, akademik arastirmalara lojistik destek vermek amaciyla kurulmustur. Bilgi ve teknolojiye dayali yaklasimlarla ve etkin yöntemlerle Ar-Ge projeleri olusturmayi ve gelistirmeyi de hedefleyen OMU TTO, gelecek dönemlerde ise patentlenebilir ve ticarilestirilebilir fikir ve ürünlerle yatirimci ve bulusçulari bir araya getirmeyi misyon edinmistir. https://www.haberler.com/omu-tto-sirketlesme-surecine-girdi-11998189-haberi/

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA