Alaçam'da “4006 TÜBITAK Bilim Fuari” Sunumu Yapildi

Samsun Alaçam Sogukçam Ortaokulu, ögretmen ve ögrencileri tarafindan hazirlanan ‘4006 TÜBITAK Bilim Fuari’nin sunumunu gerçeklestirildi.

 

23 projeden olusan 4006 TÜBITAK Bilim Fuari ile ilgili bilgi veren Alaçam Sogukçam okul müdürü Mücahittin Sen, “Sogukçam Ilk ve Ortaokulu olarak bu yil, egitim adina, bilim adina farkli alanlarda onlarca projede yer aldik. Bizler için dolu dolu geçen çok verimli bir yil oldu. Ekim ayinda çalismalarimiza, 4 Avrupa ülkesine ögretmen ve ögrenci götürecegimiz Erasmus+ KA229 projemizin açilisiyla basladik. Geçen yil oldugu gibi bu yilda TÜBITAK ortaokullar arasi proje yarismasina 2 proje ile katilim sagladik ve Mart ayinda 3 gün süreyle projelerimizi bölge sergisinde sergiledik. Nisan ayinda Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) projemizle ilçemizde bulunan 30 ögretmenimize Robotik Kodlama alaninda egitim verilmesine katki saglamis olduk. Bugün ise ekim ayinda çalismalarina basladigimiz, büyük emek vererek tamamladigimiz ve 23 projeden olusan 4006 TÜBITAK Bilim Fuarimizin sunumunu gerçeklestirdik. Bilim fuarimizda yer alan 23 projeden 12 tanesi arastirma, 7 tanesi tasim ve 4 tanesi de inceleme projelerinden olusuyor. Yine bu projelerden yaklasik yarisi robotik kodlama temali. Yani hepsi birbirinden farkli ve özgün projeler. Fuarimizdaki projeleri 10 ögretmenimizin danismanliginda 36 ögrencimizin hazirladi" dedi.

 

Müdür Sen, “Yaptigimiz tüm projelerdeki temel amacimiz; proje hazirlamadaki zorluk ve önyargilari kirmak ayrica proje sunumlari ile ögrencilerimizde özgüven ve basari istegini arttirmaktir. Proje çalismalarindan sonra ögrencilerimizde çok önemli degisimler gözlemledik. Kendilerine olan özgüvenleri artti, basarma duygulari güçlendi ve ben artik hayatimi okuyarak kazanacagim düsüncesi onlarda hâkim olmaya basladi. Bu yüzden bu projelerimizi çok önemsiyoruz" diye konustu.

 

Sergi açilisina Ilçe Milli Egitim Sezai Tural, Ilçe Milli Egitim sube müdürleri, Ilçe Tarim Müdürü Mehmet Güres, Ilçe Saglik Grup Baskani Ertan Bas, kurum müdürleri, ögretmen ve ögrenciler katildi. https://www.haberturk.com/samsun-haberleri/68780698-alacamda-4006-tubitak-bilim-fuari-sunumu-yapildi

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA