TOBB Samsun Genç Girisimciler Kurulu, Ingiltere Pazarini Tanitti

Samsun TSO koordinatörlügünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Samsun Genç Girisimciler Icra Kurulu, 'Ingiltere’de Ticaret ve Pazar Firsatlari'ni Samsunlu is adamlariyla paylasti.

 


Samsun Ticaret ve Sanayi Odasi koordinatörlügünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Samsun Genç Girisimciler Icra Kurulu, Samsun Teknopark ve London Bridge Project is birligiyle, “Ingiltere’de Ticaret ve Pazar Firsatlari” konulu bilgilendirme toplantisi düzenlendi. Samsun TSO Davut Altan Meclis Toplanti Salonu’nda gerçeklestirilen toplantinin açilis konusmasini yapan TOBB Samsun Genç Girisimciler Icra Kurulu Baskani Ümit Ayla, Türkiye ve Ingiltere arasindaki ticaret hacminin 20 milyar dolar seviyelerde oldugunu söyledi. Ingiltere'nin en güçlü ticari pazarlardan biri oldugunu kaydede Ayla, "Ingiltere 65 milyonluk nüfusu, 41 bin 900 dolar kisi basina geliri ve toplamda 450 milyar dolarlik ihracat hacmi ile ülkemizin de en güçlü ticari pazarlarindan birisidir. Türkiye ve Ingiltere arasindaki ticaret hacmi 20 milyar dolar seviyelerindedir. Ülke olarak, ihracat fazlasi verdigimiz ve toplam ihracat hacmimizin, 10 milyar dolar seviyesinde oldugu, büyük bir pazardir. Suan halen devam eden Bretix süreci sonrasi iki ülke iliskileri önemli ölçüde pozitif yönde seyretmektedir. Bu dönemde AB ülkelerinin olusturabilecegi muhtemel bosluklari dogru ve akilci planlamalar ile Türk firmalarinin elde edebilmesi yüksek olasiliktadir" dedi.

 

Ayla sunlari kaydetti: “Tüm bu süreçleri takiben ÇinKusakyol Projesi ise, ülkemiz adina, özellikle Ingiltere ile aramizdaki ticaret hacmini pozitif yönde etkileyebilecek önemli, unsurlardan birisidir. Tüm bu detaylari ve gelismeleri dogru veri ve güncel saha analizleriyle inceleyebilen firmalarin bu ticaret hacminden daha yüksek oranda pay alacagi, kuvvetle muhtemeldir. Günümüzde artik pazarlama süreci ‘data driven marketing’ ve ‘veri odakli pazarlama’ sistemleri üzerinde yogunlasmaktadir. Dogru satis için dogru pazar analizi artik vazgeçilmez bir gerçektir. Bir pazara giris adimi atilmadan önce hizli, akilci ve planci bir analiz süreci gerekmektedir. Bu bakisla, bugün ki etkinligimizde Ingiltere pazari tüm yönleri ile incelenecek olup, umarim girisimci KOBI’lerimiz için de faydali bir zemin olacaktir."

 

London Bridge Project/Satis ve Is Gelistirme Yöneticisi Sebnem Ketenci ve Pointist/ETicaret Operasyon Müdürü Hasan Filiz’in konusmaci olarak katildigi toplantida, “Ingiltere ve Pazar Bilgileri”, “Neden Ingiltere?”, “Ingiltere’de Yasam”, “Ingiltere’de Pazar Firsatlari”, “Is Yapma Kolayligi”, “Vergilendirme” ve “Sirket Kurma” gibi konularda katilimcilar bilgilendirildi. https://www.haberturk.com/samsun-haberleri/68699122-tobb-samsun-genc-girisimciler-kurulu-ingiltere-pazarini-tanitti

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA