Narkotik Egitim Tiri Amasya'da

Istanbul Emniyet Müdürlügünce hazirlanan "Hedef Olma, Hedefsiz Kalma Projesi" kapsaminda, vatandaslari narkotik suçlar ve madde ile mücadele konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan NarkotikEgitim Tiri, Amasya'nin Merzifon ilçesine geldi.

 

Cumhuriyet Meydani'nda konuslanan tirda görevli narkotik uzmani polisler, uyusturucuyla mücadele ve korunma yollari gibi konularda gençlere, ailelere ve vatandaslara bilgi veriyor.

 

Merzifon Kaymakami Gürkan Demirkale ve beraberindekiler, tirda incelemelerde bulundu.

 

Demirkale, bagimlilikla mücadele konusunda büyük çalisma içinde olduklarini belirtti.

Bagimliliktan uzak durmanin ve kurtulmanin yolunun iyi bir egitimden geçtigine isaret eden Demirkale, "Egitim tirimiz hem ögrencilerimizi bilinçlendirmek hem de velilerimize bilgi vermek amaçli egitim çalismasi yapiyor. Narkotik Egitim Tiri'nda çocuklarimiza, gençlerimize, toplumuza bagimlilikla mücadele konusunda dikkatli olunmasi gereken konularin altini çizecegiz." dedi.

 

Istanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Sube Müdürlügünde görevli narkotik uzmani Yücel Salatan ise tirin yaklasik 4 yildan beri uyusturucunun zararlarini anlatmak ve vatandaslari bilinçlendirmek için yollarda oldugunu söyledi.

 

Gençlerin ve ailelerin uyusturucu kullanimi ve bagimlilik konusunda uyanik olmalari gerektigini vurgulayan Salatan, sunlari kaydetti:

"Kimse kimseye maddeyi zorla vermiyor. Isteyerek kullaniliyor. Uyusturucu zamanla beynin yerini aliyor. Bagimlilik gelistikçe kullanici insanlari, mekanlari, duygulari birbirine bagliyor. Gençlere, 'Bir defadan bir sey olmaz. Kendini iyi hissedersin, mutlu olursun' diyorlar ama yalan söylüyorlar. Büyük bir hata, yanlis. Bizim isimiz burada devreye giriyor. Bunu anlatmaya çalisiyoruz. Bir defadan çok sey olacagini anlatmaya, egitim vermeye çalisiyoruz."

 

Salatan, vatandaslara tirin içinde özel olarak olusturulan 40 metrekarelik modern egitim salonuna konulan 12 dokunmatik ekranda uyusturucu maddenin insan vücudundaki etkilerini anlattiklarini anlatti. https://www.haberler.com/narkotik-egitim-tiri-amasya-da-12005279-haberi/

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA