OKA NISAN AYI YÖNETIM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLESTIRILDI

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) 2019 yili Nisan ayi Yönetim Kurulu Toplantisi 25 Nisan 2019 tarihinde Çorum’da gerçeklestirildi.

 

Yönetim Kurulu Baskanimiz Amasya Valisi Sayin Dr. Osman Varol’un baskanliginda ve Çorum Valisi Sayin Mustafa Çiftçi’nin ev sahipliginde gerçeklestirilen toplantiya, Samsun Valisi Sayin Osman Kaymak, Tokat Valisi Sayin Dr. Ozan Balci, yönetim kurulu üyeleri, OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen ve OKA temsilcileri katildi.

 

Toplantinin açilis konusmasinda Amasya Valisi Sayin Dr. Osman Varol söyle konustu:

 

“Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygideger Basin Mensuplari,

 

Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden olusan bölgemizde basta kamu kurum ve kuruluslari olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluslari, özel sektör ve diger ilgili aktörlerin birbirleriyle is birligini gelistirerek bölgemizin gelismesini saglamak amaciyla çesitli çalismalar yürüten Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’mizin 2019 yili nisan ayi yönetim kurulu toplantisini gerçeklestirmek üzere toplanmis bulunuyoruz.

 

Bilindigi üzere 31 Mart tarihinde yapilan mahalli seçimler sonucunda Amasya, Çorum Samsun ve Tokat illerimizden kalkinma ajansi yönetim kurulumuzun üyesi olarak görev yapacak olan il belediye baskanlarimiz ve il genel meclisi baskanlarimiz halkimizin oylariyla belirlenmistir. Seçilen bütün belediye baskanlarimiza ve il genel meclisi baskanlarimiza görevlerinin hayirli olmasini ve üstün basari dileklerimizi ifade ediyoruz. Ayrica, bu vesile ile bugüne kadar Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’nin bölgesel gelisme amaciyla yürüttügü çalismalara katki saglamis olan önceki ve mevcut görev yapan tüm yönetim kurulu üyelerimize verdikleri katkilar için tesekkürlerimizi ifade ediyor ve bundan sonra da hep birlikte ajansimizin bölgemizin gelismesine yönelik yapacagi çalismalarda basarilar diliyorum.

 

Sayin Valimiz konusmasina “Bu toplantimizda kalkinma ajansimiz tarafindan 2018 yilindan beri uygulanmakta olan mali destek ve teknik destek programlari ile 2019 yilinda ajansimiz eliyle veya onun destekleriyle diger kurum ve kuruluslarimiz ile birlikte bölgemizin gelismesine katki saglayabilecek diger çalismalar ve yeni uygulamaya konulmasi planlanan mali destek programlari hakkinda istisareler yapacagiz. Bugün toplantimizda ayrica uygulanmakta olan fizibilite destegi, teknik destek programi ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan yatirim destek ofislerimizin çalismalari da ele alinacaktir. Elbette varsa yasanan aksakliklara iliskin alinmasi gereken tedbirler de görüsülecektir.” seklinde devam etti.

 

Valimiz Dr. Osman Varol sözlerini “bu toplanti vesilesiyle yönetim kurulu toplantimiza katilan sayin valilerimize, belediye baskanlarimiza, il genel meclisi baskanlarimiza, ticaret ve sanayi odasi baskanlarimiza katilim ve desteklerinden dolayi bir kez daha tesekkür ediyoruz. Ayrica, ev sahipliginden dolayi Çorum valimize ve belediye baskanimiza bir kez daha tesekkür ediyor ve kalkinma ajansi yönetim kurulu toplantimizin bölgemiz için hayirlara vesile olmasini diliyoruz.” diyerek sonlandirirken; toplanti gündem maddelerinin görüsülmesi ile sona erdi.

 

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA