BEYPAZARI IYI UYGULAMA ÖRNEGI ÇALISMA ZIYARETI

Ajansimiz Çorum Yatirim Destek Ofisi ve Bogazkale Kaymakamligi isbirligiyle, Beypazari Halk Egitim Merkezi ev sahipliginde Beypazari çalisma ziyareti düzenlenmistir.

 

Beypazari ilçesine iyi uygulama örnegi çalisma ziyareti ile ülkemizde, UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki 18 degerden biri olan Hitit Imparatorlugu Baskenti Hattusa’nin günümüzde yer aldigi Bogazkale ilçesinde kadin girisimciligi, örgütlenme, yöresel ürünlerin islenmesi, satis ve pazarlanma yöntemleri konularinda is birligi imkânlarini gelistirmek, kadinlarimizin sosyal ve refah seviyesini yükseltmek amaçlanmistir.

 

18 Nisan 2019 tarihinde yaklasik 70 kisinin katilimiyla gerçeklestirilen ziyaret kapsaminda, Beypazari Halk Egitim Merkezi’ndeki atölyeler, tarihi çarsi, müzeler, hediyelik esya ve yöresel ürün satis noktalari, kooperatif temsilcileri ve kadin üreticiler ziyaret edilmis, iyi uygulamalarin yerinde görülmesi saglanmistir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA