Ulaşım Alanı Bilgi Günü ve Proje Pazarı Etkinliği Kayıtları Aaçıldı

Avrupa Komisyonu tarafindan 7 Ekim 2019 tarihinde Belçika-Brüksel’de Akilli, Temiz ve Entegre Ulasim Alani 2020 yili çagrilarina yönelik olarak bir bilgi günü, ETNA 2020 Projesi tarafindan ise söz konusu çagrilara yönelik bir proje pazari etkinligi düzenlenecektir.
Sinirli sayida kisinin katilim saglayabilecegi etkinlige ivedilikle kayit olunmasi tavsiye edilmektedir.

Etkinlige kayit olmak için lütfen tiklayiniz.

Etkinlik taslak programina ulasmak için lütfen tiklayiniz.

Etkinlikle ilgili detayli bilgi için lütfen tiklayiniz.

Ulasim Alani 2020 yili çagrilarini incelemek için lütfen tiklayiniz.

Not 1: Etkinligin sabah ve ögleden sonraki oturumlari ayni binada düzenlenecek olup ögleden sonra düzenlenecek proje pazari ve birebir görüsmeler oturumlarina kayit olmak ve katilim saglamak için öncelikle etkinlik kaydinizin onaylanmasi gerekmektedir. Etkinlige katilim onay e-postasi alan kisilere ögleden sonra düzenlenecek oturumlara kayit için ayrica kayit baglantisi gönderilecegi belirtmistir.

Etkinligin ögleden sonra düzenlenecek oturumlarina yönelik bilgi almak için lütfen tiklayiniz.

Not 2: Her kurumdan en fazla iki kisinin kaydinin onaylanabilecegi belirtilmistir.
TÜBITAK Seyahat Destekleri Hakkinda Önemli Notlar
Sinirli sayida katilimcinin seyahat masraflari TÜBITAK tarafindan karsilanacaktir. Basvuru yapabilmek için etkinlige kayit olduktan sonra Avrupa Komisyonu tarafindan iletilen onay e-postasinin alinmis olmasi ve basvuruda sunulmasi gerekmektedir. Kayit olduktan sonra Avrupa Komisyonu tarafindan iletilen ilk e-posta kaydin alindigina dair olmakta ve bir onay niteligi tasimamaktadir. Kaydinizin Avrupa Komisyonu tarafindan onaylanmasi halinde iletilecek olan ikinci e-posta onay e-postasidir.
Etkinlige yönelik TÜBITAK Ufuk2020 Seyahat Desteginden yararlanmak isteyen arastirmacilarin basvurularini ikili görüsmelerin olusturulmaya baslandiktan sonra yapmalari beklenmektedir. Seyahat destegi basvurusu yapilirken proje pazari etkinligi kapsaminda toplanti istegi gönderilen/kabul edilen kisilerin listesinin basvuruya eklenmesi gerekmektedir.

TÜBITAK Ufuk2020 Seyahat Destekleri için tiklayiniz.

Ilave Bilgiler
Etkinligin sabah düzenlenecek oturumunda yaklasik 356 Milyon Avro destek bütçesi ayrilan Büyümeye Yönelik Ulasim (havacilik, denizyolu ulasimi, ulasim emniyeti, sehir içi ulasim, lojistik, altyapi, sosyo-ekonomik ve davranissal arastirmalar, mavi büyüme),  Otonom Karayolu Araçlari, Çevre Dostu Araçlar ve Gelecek Nesil Bataryalar 2020 yili çagri konularinin tanitilmasi, katilimcilara Ufuk 2020 Programi basvuru kurallari ve degerlendirme kriterleri hakkinda bilgilendirmede bulunulmasi planlanmaktadir.
Etkinlik 7 Ekim 2019 tarihinde Avrupa Komisyonu etkinlik sayfasinda canli olarak yayimlanacaktir.
Etkinligin ögleden sonra düzenlenecek oturumlarinda, katilimcilara 2020 yili çagrilarina yönelik proje fikirlerini ve/veya kurumsal kabiliyetlerini tanitmak adina sunum yapabilme, önceden sistem üzerinden ayarladiklari birebir görüsmeleri gerçeklestirerek, proje fikirlerine yönelik konsorsiyum olusturma veya mevcut konsorsiyumlara dahil olma imkani sunulmasi planlamaktadir.
Sorulariniz için ncptransport@tubitak.gov.tr adresi ile iletisime geçebilirsiniz.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..