Ufuk Avrupa EIT Girişimcilik Çağrıları

Kentsel Ulaşım, 2020 yılında beklenmedik ve önemli değişiklikler yaşamıştır. COVID-19 salgını ülkeleri ve şehirleri derinden etkileyerek bireysel ve toplumsal kargaşaya neden olmuştur. Yoğunluk ve yakınlık kavramları; şehirleri toplumun ekonomik, kültürel, düşünsel, politik ve yenilikçi etmenleri yaparken, aynı iki unsur yeni ve ölümcül bir tehdit ortaya çıktığında ise toplumun en zayıf noktaları olmuştur. Bu nedenle AB, Girişimcilik Programı 2022 dahilinde Kentsel Zorluk Alanlarına odaklanan için bir çağrı başlatıyor.  Ufuk Avrupa kapsamındaki Girişimcilik Programının genel amacı; vatandaşların yaşamlarını iyileştirmek için yenilikçi fikirler bulmak ve bu fikirlerin uygulanabilirliğini gerçek hayatta sınayarak Avrupa  şehirlerinin karşılaştığı zorlukları çözmektir.

Girişimcilik Programı; 2022 İş Planı dahilinde, Hızlandırıcı Programlar (Accelerator Programmes) ve KOBİ Merkezi (SME Hub) altında içerik, biçim ve iş modellerini devam ettirip geliştirecek eylemleri kabul edecektir. 

Son Başvuru Tarihi: 18 Mayıs 2021  Toplam Bütçe: 2.100.000 Avro

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..