Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Konferansı: Köprüler Kurmak

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Projesi başladığı Ekim 2018’den beri Türkiye’nin dört bir yanından sosyal girişimcilik alanında çalışan kişi, kurum ve oluşumları bir araya getirmeye; aralarında sinerji ve işbirliği oluşturmaya, kapasitelerini artırmaya; Türkiye’deki sosyal girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmaya çalışıyor.

Şimdi, kurulan ağları güçlendirme, geliştirme ve geleceğe taşıma zamanı! Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Konferansı: Köprüler Kurmak etkinliğinde, 9 – 10 Eylül tarihlerinde bir araya geliniyor!

Konferans hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Konferansa katılmak için tıklayınız.

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Projesi
Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı sosyal girişimcilerin ihtiyaç duyduğu bilgi, bağlantı ve görünürlük ihtiyacını karşılamayı, Türkiye’de sosyal girişimciliği toplumsal ve çevresel sorunlara alternatif bir çözüm olarak yaygınlaştırmayı ve sosyal girişimciliğin bilinirliğini artırmayı hedefliyor.

Sivil Toplum Sektörlü Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Vehbi Koç Vakfı liderliğinde; Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF), Ashoka Türkiye, Sosyal İnovasyon İnisiyatifi Derneği, Sürdürülebilir Kalkınma ve Yenilikçi Çözümler Derneği, TED Üniversitesi, İstasyon TEDÜ, Mozaik Foundation (Bosna Hersek) ve Social Enterprise UK (İngiltere) ortaklığı ile yürütülen proje kapsamında Türkiye’de sosyal girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi hedefleniyor.

Yerelde yürütülen çalışmalarda Abdullah Gül Üniversitesi, Ankara Kalkınma Ajansı, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Nilüfer Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iştirakçi ortaklar olarak projeye destek veriyor.

Ekim 2018’de Türkiye’deki kamu kurumları ve STK’lar arasında iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla desteklenen en geniş ortaklar ağına sahip proje olarak başlayan Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı, Ekim 2020’de resmi olarak sona erecek. Proje çerçevesinde geliştirilen dijital portalın ve eğitim programlarının ilerleyen dönemde de sürdürülebilir olması hedefleniyor.
 

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..