"Türkiye’de UNESCO Dünya Miras Alanları ve Alan Yönetimi" Çevrim İçi Semineri

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 6 Ekim 2020, Salı günü Kültür ve Doğa Ekseninde Şehirlerin Markalaşması Sonuç Odaklı Programı kapsamında “Türkiye’de UNESCO Dünya Miras Alanları ve Alan Yönetimi” Çevrim İçi Semineri düzenlemektedir.

Ülkemizin kültürel zenginliklerinin dünya çapında tanınması ve sürdürülebilir kalkınma sürecinde değerlendirilmesinde, UNESCO Dünya Miras Listesi'ne aday olmaları ve alan yönetim sistemlerinin kurulması, Kalkınma Ajanslarının gündemleri içindeki yerini gittikçe artırmaktadır. OKA'nın düzenlediği ‘Türkiye’de Unesco Dünya Miras Alanları ve Alan Yönetimi’ Çevrim İçi Seminerinde, UNESCO Dünya Mirası Listesi ve alan yönetimine dair temel kavramlar, ilkeler ve yol gösterici örnekler sunulacaktır.

UNESCO Dünya Mirası Alanlarının turizm potansiyellerinin koruma-kullanma dengesi içinde değerlendirilmesi ve sosyo-ekonomik katma değer yaratılması ile ilgili yerel, bölgesel ve ulusal ölçekte çalışmalar yürüten bütün paydaşlarımızın temsilcilerini aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Webinar konusunda bilgi almak için elif.muratoglu@oka.org.tr e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Kayıt Tarihi: 5 Ekim 2020, Pazartesi

(Katılımcı sayısı 100 kişi ile sınırlıdır.)

 

Zoom Kayıt için tıklayınız.

 

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..