Steam Cup Teachers Şuhut Öğretmenler Arası Ulusal Robotik Yarışması

STEAM CUP organizasyonu başta Kore, Malezya, Rusya, ABD ve İran olmak üzere dünyanın birçok noktasında her sene gerçekleştirilmekte ve robotiğe ilgisi olan bireyleri bir araya getirmektedir.

STEAM Education Association tarafından gerçekleştirilen bu organizasyonlara ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite seviyesinde öğrenciler katılabilmektedir.

STEAM CUP Global Events dünya çapında düzenlenen en büyük robotik yarışmalarından birisidir. Standart yarışmalardan farklı olarak yaratıcı problem çözme becerisini geliştirme amaçlı uygulamalar yapılmaktadır.

2019 yılında, TR33 bölgesinde Zafer Kalkınma Ajansı desteğiyle finanse edilen YENEP kapsamında sadece öğretmenler için bir STEAM CUP yarışması organize edilmesi planlanmıştır. Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bir girişimi olan 21 Mart 2020 tarihinde Afyon’da düzenlenecek bu yarışma formatı dünyada ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği göstermektedir.

STEAM CUP Teachers Şuhut, robotiğe ilgi duyan tüm öğretmenler için oluşturulmuş bir organizasyondur. STEAM CUP Teachers Şuhut’un robotiğin temellerinden başlayarak profesyonel düzeyde çözümler üreten ve robotiğin geleceğine yön verecek potansiyel öğretmenleri ortaya çıkarması hedeflenmektedir.

Ödüller

Robot Wrestling Kategorisi
1. lik Ödülü: 3000 TL
2. lik Ödülü: 2000 TL
3. lük Ödülü 1000 TL

Open Embedded Kategorisi
1. lik Ödülü: 3000 TL
2. lik Ödülü: 2000 TL
3. lük Ödülü 1000 TL

Detaylı bilgi ve başvuru için: http://www.steamcupteachers.org/

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..