SALTO-YOUTH Programları Bilgilendirme Webinarı

2016 yılından bu yana Eurodesk Türkiye’nin Samsun Temas Noktalarından biri olan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), gençleri Avrupa fırsatları hakkında bilgilendirmeye devam ediyor!

Bu kapsamda OKA, 1 Temmuz 2020, Çarşamba günü 14:00-15:30 saatleri arasında, herhangi bir sivil toplum kuruluşu çatısı altında gönüllü çalışmalar yürüten gençler ve gençlik çalışanları için SALTO-YOUTH Programları Bilgilendirme Webinarı düzenliyor.

SALTO-YOUTH Programları Hakkında

Yaygın olarak bilinen adıyla SALTO Eğitimleri;

  • Avrupa Birliği programları çerçevesinde uygulanan Erasmus+ faaliyetlerini desteklemeyi,
  • Uluslararası ortaklıklar kurma olanakları yaratmayı,
  • Tematik alanlarda toplantı ve eğitim kurslarının düzenleyerek katılımcıların gençlik çalışmaları alanındaki kapasitelerini artırmayı amaçlayan,
  • 3-10 gün süren yaygın eğitim programlarıdır.

SALTO Eğitimlerinde birçok Avrupa ülkesinin Ulusal Ajanslarında ve sivil toplum kuruluşlarında görev yapan uzmanlar eğitimci olarak yer alır.

Bir SALTO Eğitimine kabul edilmeniz durumunda yol, konaklama, vize ve sağlık sigortası masraflarınız Türkiye Ulusal Ajansı ve etkinliğe ev sahipliği yapan kuruluş tarafından karşılanır.

Daha detaylı bilgi almak için SALTO-YOUTH Programları Bilgilendirme Webinarı’na katılabilirsiniz.

 

Webinar konusunda bilgi almak için elif.muratoglu@oka.org.tr e-posta adresinden OKA Eurodesk İrtibat Kişisi Elif Muratoğlu’na ulaşabilirsiniz.

Katılımcı sayısı 100 kişi ile sınırlıdır.

Zoom Meeting Kayıt Bağlantısı

 

 

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..