Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı ilanı

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi, 2019 yili bütçesinden finanse edilmek üzere kar amaci gütmeyen kurum ve kuruluslar için “Turizmin Gelistirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapi Yatirimlarina Mali Destek Programi” , “Kirsal Kalkinma ve Tarimda Dönüsüm Mali Destek Programi” ve “Mesleki ve Teknik Egitimin Gelistirilmesi Mali Destek Programi” kapsaminda uygun proje basvurularinin kendisine sunulmasi için 17.06.2019 tarihi itibariyle ilana çikmis bulunmaktadir.
Program kapsaminda desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutari 34.000.000 TL olup, Turizm Altyapisinin Gelistirilmesi Mali Destek Programi için 21.000.000 TL; Kirsal Kalkinma ve Tarimda Dönüsüm Mali Destek Programi için 7.000.000 TL, Mesleki ve Teknik Egitimin Gelistirilmesi Mali Destek Programi için 6.000.000 TL kaynak öngörülmüstür.
Turizm Altyapisinin Gelistirilmesi Mali Destek Programi çerçevesinde verilecek destekler asagida belirtilen asgari ve azami tutarlar arasinda olacaktir:


Asgari tutar: 500.000 TL
Azami tutar: 2.000.000 TL


Hiçbir destek, projenin toplam uygun maliyetinin % 20’sinden az ve %75’inden fazla olamaz. Bu degerlerin disinda kalan destek taleplerini içeren projeler degerlendirmeye alinmayacaktir.
Kirsal Kalkinma ve Tarimda Dönüsüm Mali Destek Programi çerçevesinde verilecek destekler asagida belirtilen asgari ve azami tutarlar arasinda olacaktir:


Asgari tutar: 100.000 TL
Azami tutar: 500.000 TL


Hiçbir destek, projenin toplam uygun maliyetinin % 20’sinden az ve %75’inden fazla olamaz. Bu degerlerin disinda kalan destek taleplerini içeren projeler degerlendirmeye alinmayacaktir.
Mesleki ve Teknik Egitimin Gelistirilmesi Mali Destek Programi çerçevesinde verilecek destekler asagida belirtilen asgari ve azami tutarlar arasinda olacaktir:


Asgari tutar: 100.000 TL
Azami tutar: 500.000 TL


Hiçbir destek, projenin toplam uygun maliyetinin % 20’sinden az ve %90’indan fazla olamaz. Bu degerlerin disinda kalan destek taleplerini içeren projeler degerlendirmeye alinmayacaktir.
Basvurularin KAYS (https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr) üzerinden son basvuru tarihi 09.09.2019 Saat 23:59’dur. Basvuru sahiplerinin, proje basvurularini ajansin proje teklif çagrisi ilaninda belirtilen son kabul tarih ve saatine kadar KAYS üzerinden yapmasi zorunludur. Her basvuru KAYS üzerinden üretilen taahhütnamenin imzalanmasi ile tamamlanir. Taahhütname en geç 16.09.2019 Saat 17:00’a kadar e-imza ile imzalanir veya islak imzali olarak elden veya posta yolu ile Ajansa teslim edilir.

Turizm Altyapisinin Gelistirilmesi Mali Destek Programi Basvuru Rehberi ve Ekleri için tiklayiniz…

Kirsal Kalkinma ve Tarimda Dönüsüm Mali Destek Programi Basvuru Rehberi ve Ekleri için tiklayiniz…

Mesleki ve Teknik Egitimin Gelistirilmesi Mali Destek Programi Basvuru Rehberi ve Ekleri için tiklayiniz…

2019 Yili Teklif Çagrisi Bilgilendirme ve Egitim Toplantilari takvimine ulasmak için tiklayiniz…

 

 

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..