OKA Sosyal Girişimcilik Eğitimi

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Projesi’nin iştirakçilerinden biri olarak, proje kapsamında 17-18 Aralık 2019 tarihlerinde Samsun’da düzenlenen Sosyal Girişimcilik Eğitimi’ne ev sahipliği yapmıştır.

Eğitime olan talebin yoğunluğu nedeniyle “Sosyal Girişimcilik Eğitimi”, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Uzmanları ve Gönüllü Eğitmenlerin desteğiyle devam ettirilecektir.

Bu çerçevede OKA tarafından, 24-25 Şubat 2020 tarihlerinde Sosyal Girişimcilik Eğitimi düzenlenecektir.

Eğitime katılım için aşağıdaki bağlantı üzerinden başvuru formunun doldurulması gerekmekte olup, 15 Şubat 2020 tarihine kadar başvuru kabul edilecektir.

  • Eğitime sosyal girişimcilik alanında faaliyetler yürüten girişimciler ve aktif vatandaşlar katılabilirler.
  • Eğitim 25 kişilik katılımcı kontenjanı ile sınırlıdır.
  • Katılımcıların ilgi alanları, deneyimleri ve sosyal girişimcilik konusundaki beklentileri hakkında bilgi vermeleri önerilmektedir.

Başvuru için tıklayınız.

 

Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2020

Eğitim Tarihi: 24-25 Şubat 2020

Eğitim Yeri: Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı I Samsun

Sorularınız için meltem.yilmaz@oka.org.tr'ye yazabilirsiniz. 

Not: Samsun dışından katılmak isteyenlerin ulaşım ve konaklama masrafları karşılanmamaktadır.

 

Sosyal Girişimcilik

Sosyal girişimler, problemlere çözüm geliştirerek sosyal etki ve değer yaratırken aynı zamanda iş modelleriyle ekonomik değer yaratırlar. Avrupa Birliği’nde tüm işletmelerin %10’unu oluşturan sosyal işletmeler 11 milyon insana istihdam olanağı sağlamaktadır.

Tüm sosyal girişimlerde ortak olan üç temel özellikten bahsetmek mümkündür. Bunlardan ilki sosyal ya da çevresel bir probleme çözüm geliştirmenin girişimin varoluşunun odağında olmasıdır. İkincisi sürdürülebilir bir iş modeli oluşturarak ticari faaliyet ile gelir elde etme davranışıdır. Üçüncüsü ise elde edilen kârın tekrar misyona ulaşmaya yönelik faaliyetlere yatırılmasıdır.

 

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..