OKA “Mesleki ve Teknik Eğitim İçin PCM” Eğitimi Düzenleniyor

Kalkinma Ajanslari 2019 yili temasi olarak belirlenen “Mesleki ve Teknik Egitim” konusu kapsaminda yürüttügü faaliyetlere devam eden Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi, bölgemizde mesleki ve teknik egitim imkanlarinin gelistirilmesine katki saglamayi hedeflemektedir.
Bu kapsamda, Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi 05-06 Eylül 2019 tarihlerinde Amasya’da mesleki egitim kurumlarinda görevli meslek ögretmenlerine/ögretim görevlilerine yönelik olarak Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) egitimi düzenleyecektir.
Alaninda gelismeye açik, yenilikçi ve sosyal fayda odakli düsünen egitimcilerin düzenlenecek egitime katilimi önceliklendirilecektir. Bu nedenle, katilimci adaylarinin egitim basvuru formunda proje fikrinizi açiklamaniz önem arz etmektedir.
Egitimin Amaci:
TR83 (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) bölgesinde görev yapan mesleki egitim kurumlarinda görevli egitimcilerin proje fikirlerini hayata geçirebilmesi için; proje hazirlama, yönetme ve yürütme kapasitelerini arttirarak, hem Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’nin sagladigi mali ve teknik destek programlarindan, ulusal ve uluslararasi kuruluslarin fon kaynaklarindan azami ölçüde yararlanmalarini saglamaktir.
Egitim Içerigi:
1. Gün:
·         Proje Döngüsü Yönetimi
·         Ihtiyaç Analizi
·         Problem Agaci
·         Mantiksal Çerçeve
2. Gün:
·         Bütçe
·         Insan Kaynagi
·         Riskler Varsayimlar
·         Fon Kaynaklari
·         Kalkinma Ajansi Destekleri
Basvuru için asagidaki baglantiya tiklayiniz.

Egitim Basvuru Formu

 

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..