Iran Ihracat Zirvesi ve Fuari

Iran Ihracat  Fuari Türkiye pazarini Ortadogu’ya tanitmayi, yeni pazar aglari olusturmayi, bölge ve ülke ekonomisine katki saglamayi ilke edinmistir.

Iran pazari ambargodan sonra dünyanin gözünü diktigi büyük bir hacme sahiptir. Bu büyük pazara girmek gerek bölgemiz gerekse ülkemiz için büyük firsatlar içermektedir. Bölgemizin stratejik, ulasim ve kültürel yakinligi Iran pazarina girmemiz için en büyük avantajimizdir.  Ayrica Iran pazari, daralan piyasalarin rahat bir nefes almasini saglayacak önemli bir pazardir.

Hedeflenen fuar bünyesinde, Iran pazarinin talep ettigi  insaat, yapi, dekorasyon,is makineleri, mobilya, beyaz esya, otomotiv yedek parça, tekstil ve hazir giyim sektörlerini bulunduracaktir. Iran ihracat fuari özellikle  üretim  yapan, bayii ve distribütör  firmalarinin alicisina ulasacagi, katilimcilarin bölge ve uluslararasi pazarlar hakkinda bilgilendirilecegi, bölgedeki üreticilerin isbirligi yapabilecekleri etkili ve verimli bir organizasyon olacaktir. Ayrica iki ülke arasinda 2023 hedefleri dogrultusunda ulasilmasi beklenen 35 milyar dolarlik ihracat ve 10 milyar dolarlik tercihli ticaret anlasmasinin hedefine ulasmasi için  zemin olusturacaktir.

Bunun sonucunda bölgedeki firmalar kendi aralarinda ticaret ve is birligi yaparak bölgesel ticaretin gelismesine  ve ayni zamanda ülkemizin ihracat rakamlarinin yükselmesine de katki sunacaklardir.

Saygilarimizla

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..