“GençBizz” Öğretmen Eğitimi Başvuruları Başladı

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Kalkınma Ajansları’nın istişareleri sonucunda 2019 yılı teması olarak "Mesleki ve Teknik Eğitim" konusu belirlenmiştir.

"Mesleki ve Teknik Eğitim" temalı çalışmalar kapsamında Ajansımız ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğiyle 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı içinde “GençBizz Lise Girişimcilik Programı” uygulanacaktır.

“GençBizz Lise Girişimcilik Programı” ile Amasya ve Samsun illerindeki, öncelikli dezavantajlı bölgeler olmak üzere, ortaöğretim kurumlarında görev yapmakta olan azami 40 öğretmenin 'Tasarım Odaklı Düşünme', 'Sorun Çözümü Yaklaşımı' ve 'Girişimcilik' alanlarında eğitim alması ve ilgili okullarda eğitim görmekte olan lise öğrencilerinden oluşturulacak gruplarla girişimcilik becerilerini deneyimleyerek geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Bu çerçevede, 18-19 Kasım 2019 tarihlerinde Samsun'da Ajansımız Konferans Salonunda “GençBizz Öğretmen Eğitimi” gerçekleştirilecektir.

GençBizz Öğretmen Eğitimi’ne katılmak isteyen öğretmenlerin 11 Kasım 2019 Pazartesi gününe kadar, aşağıda belirtilen bağlantı üzerinden başvuru yapması gerekmektedir.

Başvuru için tıklayınız.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..