Genç Bizz Projelerine Mentorlar Aranıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Kalkınma Ajanslarının istişareleri sonucunda 2019 yılı teması olarak belirlenen "Mesleki ve Teknik Eğitim" çalışmalarından birisi olarak; Ajansımız ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğiyle 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı içinde uygulanan GençBizz Lise Girişimcilik Programı dâhilinde Amasya ve Samsun illerinde (programa dâhil olan TR83 Bölgesi illeri) ortaöğretim kurumlarında görev yapmakta olan öğretmenlere programın sunumu gerçekleştirilip eğitim verilmişti.

GençBizz Lise Girişimcilik Programı; 14-18 yaş grubu lise öğrencilerinin danışman öğretmenleri ve iş dünyası gönüllü mentorları eşliğinde bir eğitim döneminde girişimcilik becerilerini yaşayarak öğrendiği bir ekonomik eğitim programıdır.

Bu kapsamda Samsun’dan 16 ve Amasya’dan 2 proje ekibi çalışmaya dâhil edilmiş olup bu öğrenci ekipleri için mentorlar aranmaktadır.

Öğrencilerden oluşan her şirketi; rol model, kolaylaştırıcı ve bilgi tecrübe paylaşımında bulunacak bir mentor ile eşleştirme ve çalışmalara ivme kazandırma hedeflenmektedir.

Mentorluk için aranan kriterler:

  • Minimum 5 yıllık iş tecrübesi olan,
  • Ayda bir/bir buçuk saatlik toplantılar ile okulda eşleştiği şirketi ziyaret edebilecek gönüllü iş insanları olmaları,
  • Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından verilecek 2 saatlik bilgilendirme eğitimine katılmış olmaları önemli olacaktır. Bu bilgilendirme, yüz yüze, ya da çevrimiçi eğitim şeklinde planlanabilmektedir.

 

Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin:

Melike Berat AKPINAR

GençBizz Lise Girişimcilik Programı Koordinatörü

melike.akpinar@gencbasari.org

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..