EaSI Programı Sosyal Yenilik Konulu Yeni Teklif Çağrısı Yayımlandı

İstihdam ve Sosyal Yenilik –EaSI Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından “En Savunmasız Durumlarda İnsanları Desteklemeyi Amaçlayan Bütüncül Müdahalelerin Oluşturulması ve Test Edilmesi (VP2020/03)” Teklif Çağrısı Yayımlandı.

Amaç ve Özel Hedefler:

Bu çağrının temel amacı, Avrupa Sosyal Haklar Sütununun 14. İlke'nin uygulanmasını teşvik eden yenilikçi yaklaşımların test edilmesinde mevcut veya yeni ortaklıkları desteklemektir. Çağrı, politika yenilikleri ve deneylerinin küçük ölçekte denemesi etkilerinin ölçülmesi ve çıktılar ikna edici olursa ilerleyen zamanda büyük ölçekte bir politika olarak hayata geçirebilecek sonuçlara ulaşmayı hedeflemektedir. 

Bu çağrının hedef kitlesi sosyal ve işgücü piyasasıyla bütünleşmede büyük engellerle karşılaşan savunmasız gruplardır. Bu çağrı herhangi bir sosyal güvenlik desteği almayan işgücü piyasasından ve toplumdan uzakta olan ve erişimde engelleri olan savunmasız kişilere etkin hizmet tedarikiyle gelir desteği sağlayarak sosyal içerme desteği sunulmasını hedeflemektedir. 

Çağrı, en savunmasız durumlarda insanları desteklemek için bütünsel bir yaklaşım sağlayan kapsamlı stratejiler, mekanizmalar ve hizmetleri hayata geçirmeyi amaçlayan yenilikçi ve deneysel yerel / bölgesel düzeydeki projeleri destekleyecektir.

Bu çok paydaşlı yenilikçi yaklaşım, üç başlığı birleştirmektedir: 1) yeterli asgari gelir desteği sağlanması; 2) istihdama erişimi destekleyen aktivasyon hizmetleri ve 3) mal ve hizmetlere etkin erişim.

Yerel, bölgesel ve ulusal otoriteler arasında etkili bir koordinasyonun yanı sıra sosyal ortaklar, sivil toplum kuruluşları ve hizmet sağlayıcılar gibi ilgili tüm paydaşlarla işbirliği oluşturulması önemlidir.

Bu çağrı ile, aşağıdaki alanlarda bütüncül yaklaşım sergileyebilecek çeşitli kuruluşlar (yetkililer ve sivil toplum kuruluşları) arasında işbirliğini kurmak ve geliştirmek hedeflenmektedir: 

(a) nakit yardım sağlamak,

(b) kişiselleştirilmiş sosyal hizmetler ve diğer genel hizmetler sunmak

(c) işgücü piyasası aktivasyon tedbirlerini sağlamak ve test etmek uygulanması.

 

Başvuru Süreci ve Son Başvuru Tarihi:

Başvurular 15 Ekim 2020 tarihine kadar Swim, Kurye ve posta ile saat 24:00, elden teslimat ise Brüksel saati ile: 16:00’ye kadar yapılmalıdır.

 

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

 

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..