CTF Programı 2. Etabı Başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi organizasyonunda düzenlenen “Cyber Anadolu Siber Güvenlik CTF (Capture The Flag)” etkinliğinin 2. Etabı Şubat ayında Samsun, Ankara, Isparta ve Van’da başlıyor.

Etkinliğin Samsun eğitimleri Ajansımız ev sahipliğinde 13-16 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenecek olup, Siber Güvenlik CTF Programı’na katılım sağlayabilmek  https://basvuru.cyberanadolu.com/ web sitesi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir.

Her birey sadece bir il için başvuruda bulunabilmektedir.

 

Program:

  • 13 Şubat, Perşembe

Temel Ağ Güvenliği

Yerel ağ güvenliği ve yapılandırması ile temel ağ güvenliği ve ağ katmanları üzerinde yapılan saldırı türleri ve önlemleri konu alan eğitimdir.

  • 14 Şubat, Cuma

Machine Hacking

İşletim sistemi seviyesinde ele geçirme tekniklerinin uygulandığı ve senaryo tabanlı aşamaların uygulandığı gerçek hayata dönük eğitimdir.

  • 15 Şubat, Cumartesi

Web Uygulama Güvenliği

Web Uygulama Güvenliği eğitimi, web uygulamalarındaki temel güvenlik zaafiyetlerinin nasıl ortaya çıktığı, saldırgan tarafından nasıl sömürüldüğü ve sömürülmemesi için ne gibi önlemler alınması gerektiğinin anlatıldığı eğitimdir.

  • 16 Şubat, Pazar

Siber İstihbarat

Açık kaynak uygulamaları kullanılarak hedef sistem üzerinde iz, veri ve bilgi toplayarak bunları sınıflandırma ve siber istihbarat oluşturma amaçlanmaktadır.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..