35.İş Sağlığı Güvenliği Haftası

Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1987 yılından itibaren her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında "İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası" etkinlikleri düzenlenmektedir. 2001 yılından itibaren düzenlenen etkinlikleri bir adım ileriye taşıyarak uluslararası nitelikte İSG Kongreleri ve ulusal hafta etkinlikleri şeklinde gerçekleştirilmeye devam edilmektedir. En son 2019 yılında Antalya'da yapılan 33. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri yüksek katılımla gerçekleştirilmiştir. Geçen yıl yapılması planlanan 10. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi ise pandemi nedeniyle iptal edilmiştir.

Bu yıl "35. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası" nın 4-6 Mayıs tarihlerinde "Pandemi Sürecinde İş Sağlığı ve Güvenliğinde Etkin İşbirliği" temasında; 10 ana oturum ve uluslararası konuşmacıların yer aldığı "Pandemide İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Getirilen Küresel Çözümler" paneli ile çevrim içi yapılmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda, ulusal ve uluslararası kuruluşların katılımı ile alanlarında öncü akademisyenler, uzmanlar, özel sektör temsilcileri, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile konunun ele alınmasının dünya ve ülkemiz açısından bu alanda önemli gelişmelere vesile olacağı aşikârdır.

İş sağlığı ve güvenliği uygulamaları bakımından kapsamlı çalışmalar ile bilgi paylaşımının en üst seviyede olduğu bu organizasyona isghaftasi.ailevecalisma.gov.tr web sitesi üzerinden kayıt yapılabilmektedir.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..