2022 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Ön Başvuru Süreci Başlıyor

2022 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizin 81 ilinde yürütülecek olan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programına (SOGEP) ilişkin proje hazırlık süreci, Ajansımız tarafından TR83 Bölgesi için başlatılmıştır.

Hazırlık sürecinde sosyal sorunların çözümüne yönelik proje önerilerinin, programın öncelikleri olan istihdam edilebilirliğin artırılması, sosyal içerme, sosyal girişimcilik ve sosyal yenilikçilik yaklaşımları dikkate alınarak geliştirilmesi ve nitelikli projelerle TR83 Bölgesine (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) daha fazla kaynak çekilmesi hedeflenmektedir.

Başvuru süreci, tahmini takvim, başvuru belgelerinin hazırlanması ve proje geliştirme sürecinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar ile ilgili bilgi vermek üzere 1 Kasım 2021 Pazartesi günü saat 14:00’da çevrimiçi bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

Toplantıya katılabilmek için OKA 2022 SOGEP Çevrimiçi Bilgilendirme Toplantısı Zoom Kayıt Bağlantısı üzerinden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Programa ilişkin bilgilendirme sunumu ve ön başvuru formunun yayınlandığı program sayfasına erişmek için tıklayınız.

Paydaşlarımıza saygıyla duyurulur.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..