2022 Yılı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) Ön Başvuru Süreci Başlıyor

2022 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından Diyarbakır, Elâzığ, Erzurum, Hatay, Malatya, Mardin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van illerinde yürütülecek olan Cazibe Merkezlerini Destekleme Programına (CMDP) ilişkin proje hazırlık süreci, Ajansımız tarafından Samsun İli için başlatılmıştır.

Programla; ülke sathında daha dengeli bir yerleşme düzeninin sağlanması ve göçün kademeli olarak yönlendirilebilmesi için nispeten geri kalmış ve göç veren bölgelerde, bölgesel çekim merkezi niteliğini haiz şehirlerin katma değeri yüksek üretim, ihracat, istihdam, verimlilik, teknoloji ve yenilikçilik kapasitelerinin artırılması hedeflenmektedir. Programa ilişkin bilgilendirme sunumu ve ön başvuru formunun yayınlandığı program sayfasına erişmek için tıklayınız.

Program kapsamında 2 Kasım 2021 Salı günü saat 14.00’te çevrim içi bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Toplantıda başvuru süreci, tahmini takvim, başvuru belgelerinin hazırlanması ve proje geliştirme sürecinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar ele alınacaktır.

Toplantıya katılabilmek için OKA 2022 CMDP Çevrimiçi Bilgilendirme Toplantısı Zoom Kayıt Bağlantısından kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Paydaşlarımıza saygıyla duyurulur.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..