2021 Yılı Teknik Destek Programı İlanı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, 2021 yılı bütçesinden finanse edilmek üzere kamu kurum ve kuruluşları ile kâr amacı güden kurum ve kuruluşlar için 2021 Yılı Teknik Destek Programını 01/05/2021 tarihi itibariyle başvuruya açmıştır.

Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 500.000 TL olup; her bir proje için üst sınırlar,

Eğitim Hizmeti Talepleri için: 15.000 TL

Danışmanlık Hizmeti Talepleri için: 35.000 TL

Birden fazla kar amacı güden gerçek veya tüzel kişilerin hedef grup olduğu danışmanlık projeleri için: 50.000 TL 

olarak belirlenmiştir. Destek kapsamında başvuru sahiplerine doğrudan hibe verilmeyecek, satın alma süreci Ajans tarafından gerçekleştirilecektir.Teknik destek programı kapsamında Ajansımız yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek;

•          Eğitim verme (Sadece uzaktan eğitim faaliyetleri),

•          Danışmanlık sağlama,

•          Program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama,

gibi kurumsal kapasite geliştirici faaliyetleri desteklemektedir. Pandemi koşulları nedeniyle bu programda yalnızca uzaktan (çevrim içi) eğitim yöntemiyle gerçekleştirilecek eğitimler desteklenebilecektir.

Başvuruların KAYS (https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr) üzerinden alınması için son tarih 28.10.2021 Perşembe Saat 23:59’dur. Bu tarih ve saat itibari ile KAYS sistemi başvurulara kapatılacak ve sonrasında herhangi bir değişiklik veya gönderim işlemi yapılamayacaktır. Yapılan başvuruya ilişkin taahhütnamenin sistem üzerinde elektronik olarak imzalanması veya ıslak imzalı taahhütnamenin taranarak elektronik posta yoluyla proje@oka.org.tr adresine en geç 01.11.2021 Perşembe Saat 23:59’a kadar gönderilmesi gereklidir. Zamanında KAYS üzerinden tamamlanmayan ve/veya ıslak imzalı taahhütnamesi Ajansa sunulmayan proje başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Tüm süreç çevrim içi olarak tamamlanacak olup hiçbir aşamada, Ajans ayrıca talep etmediği sürece, evrak posta veya kargoya verilmeyecek, elden teslim yapılmayacaktır.

2021 Yılı Teknik Destek Programı Başvuru Rehberi için tıklayınız.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..