2021 Yılı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) Başvuru Süreci Bilgilendirme Toplantısı

2021 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından Adana, Diyarbakır, Elâzığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Malatya, Mardin, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van illerinde yürütülecek olan Cazibe Merkezlerini Destekleme Programına (CMDP) ilişkin proje hazırlık süreci, Ajansımız tarafından Samsun İli için başlatılmıştır.

Programla; ülke sathında daha dengeli bir yerleşme düzeninin sağlanması ve göçün kademeli olarak yönlendirilebilmesi için nispeten geri kalmış ve göç veren bölgelerde, bölgesel çekim merkezi niteliğini haiz şehirlerin katma değeri yüksek üretim, ihracat, istihdam, verimlilik, teknoloji ve yenilikçilik kapasitelerinin artırılması hedeflenmektedir.

Bu amaçla 5 Ocak 2021 Salı günü saat 14.00’te çevrim içi bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Toplantıda başvuru süreci, tahmini takvim, başvuru belgelerinin hazırlanması ve proje geliştirme sürecinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar ele alınacaktır.

Toplantıya katılabilmek için OKA 2021 CMDP Çevrimiçi Bilgilendirme Toplantısı Zoom Kayıt Bağlantısından kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Paydaşlarımıza saygıyla duyurulur

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..