2020 TD Programı 5. Döneminde 2. Grup Başvuru Sahipleri İçin Başvuru Alanları Belirlendi

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2020 yılı bütçesinden finanse edilmek üzere uygulanan Teknik Destek Programı kapsamında başvuru rehberinde ikinci grup başvuru sahipleri olarak belirtilen kişi ve kurumlar,  sadece Ajansın belirlediği konularda başvuru yapabilmektedir. Eylül-Ekim dönemi (5.Dönem) için bir önceki dönemde olduğu gibi “Dijital Dönüşüm” ve “Kaynak Verimliliği” konuları belirlenmiştir. Belirlenen alanlar ile ilgili detaylı açıklamalara ve teknik şartname hazırlığında kullanılacak dokümana Destekler-Başvurabileceklerim sekmesi altından erişilebilir.

Önemli Hatırlatmalar:

Tüm başvuru sahipleri yönünden; Kişisel Gelişim Eğitimleri ( Etkili İletişim Teknikleri, Zaman Yönetimi, Stres Yönetimi, Etkili Sunum Teknikleri, Öfke Kontrolü, Problem Çözme Becerileri, Beden Dili, Kurumsal Görgü ve Davranış Kuralları, Liderlik ve Yöneticilik Dinamikleri, Toplantı Yönetimi, Çatışma Yönetimi ve benzeri.) desteklenemeyecek proje ve faaliyetler olarak kabul belirlenmiştir. Kişisel gelişim eğitimi niteliğindeki başvurular ön inceleme aşamasında reddedilmektedir.

İkinci grup başvuru sahipleri her başvuru döneminde en fazla 2 (iki) adet proje sunabilir ve aynı dönemde sadece 1 (bir) adet projelerine destek alabilirler. İkiden fazla proje sunmaları halinde taahhütnamesi önce sunulan ilk iki proje değerlendirmeye alınacaktır. Başvuru sayısı ve destek alan proje sayısına dair kısıtlama, birinci grup başvuru sahipleri için geçerli değildir.

Taahhütname teslimi e-imza ya da e-posta ile yapılmaktadır. Taahhütname ve projeye dair evraklar Ajansa kargolanmayacak veya elden teslim edilmeyecektir. Taahhütnamenin imzalı ve taralı halinin teslimi için proje@oka.org.tr e-posta adresi kullanılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..