Alman Is Adamlari Geliyor

Almanya'nin Türkiye Büyükelçiligi, iki ülke arasindaki ticaret hacminin gelismesi, ticari baglarin kuvvetlenmesi ve karsilikli yatirimlarin hayata geçirilmesi amaciyla Türk-Alman Ekonomi Günü adi altinda bir organizasyon gerçeklestirecek.

Türkiye’de, Almanya ile ticari potansiyeli yüksek bölgelerde 12 kez düzenlenen Türk-Alman Günü etkinliginin 13.’sü Çorum'da yapilacak.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odasi ev sahipliginde 15-16 Mayis tarihlerinde gerçeklestirilecek olan Türk-Alman Ekonomi Günü etkinligine Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçisi EberhardPohl'ün yani sira Bosch Sanayi ve Ticaret A.S. CEO Steven Young ve Siemens, Mercedes, MAN gibi firmalarin da aralarinda bulundugu 18 Alman firmasinin Türkiye temsilcileri ve üst düzey yöneticileri katilacak.

15 Mayis Persembe günü saat 09.30'da açilis konusmalari ile baslayacak etkinlikte üst düzey yöneticiler, kendi sektörleri ve üretim tesisleri hakkinda bilgiler verecek. Türk-Alman Ekonomi Günü etkinliginin ögleden sonraki bölümünde ise, Çorumlu is adamlari ile Alman is adamlari ve danismanlik firmalarinin yetkilileri, ikili görüsmeler yapacak.

Etkinlige katilacak olan Çorumlu firmalarin, Almanya'dan gelecek olan firmalardan hangileri ile ikili görüsme yapabileceklerini konusunda TSO Genel Sekreteri Murat Zeybel ile görüsebilecekleri belirtildi.

 

http://corumhakimiyet.net/Detay/48756/ALMAN-IS-ADAMLARI-GELIYOR.aspx

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..