Ebru ve Çini İşleme Eğitim Merkezi Projesine Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülü 

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen “2011 Yılı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında desteklenen ve Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan “Ebru ve Çini İşleme Eğitimi Merkezi Projesi” Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Eğitim ve Ögretimde Yenilikçılık Ödülü’ne layık görüldü.
Türkiye genelinde örnek uygulamalarla ses getiren, bilimsel ve teknolojik gelişmelere duyarlı, her tür ve dereceden birçok okul ve kurumun başvuru yaptığı Eğitim ve Ögretimde Yenilikçılık Ödülleri Programına 10 kategoride 750 proje gönderildi. Jüri üyeleri tarafından değerlendirilen projeler arasından 24 tanesi ödül almaya hak kazandı.
Ankara Başkent Ögretmenevi’nde düzenlenen ödül töreninde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Ak Parti Amasya Milletvekili Avni ERDEMİR tarafından Amasya Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin TAŞ, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali BAHÇIVAN ve proje koordinatörü Mustafa ÖRGÜT’e ödülleri verildi. Ödüle layık görülen projede Amasya Ebru ve Çini İşleme Eğitim Merkezi kurularak toplam 32 kadın kursiyere 200’er saatlik ebru ve çini eğitimi verilmiş, böylelikle aile bütçelerine ek gelir getirmeleri sağlanmıştır.
31 Aralık 2013 tarihinde Başkent Ögretmenevinde düzenlenen Eğitim ve Ögretimde Yenilikçılık Ödülleri programına katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, eğitim sisteminde kapsamlı bir şekilde yürütülen yeniden yapılanma çalışmalarının ögrencileri geleceği donanımlı bir şekilde hazırlamayı, yeterliliklerini en üst seviyeye çikartarak eğitim ve ögretimin niteliğini yükseltmeyi, eğitim ortam ve süreçlerini iyileştirerek eğitim kalitesini artırmayı hedeflediğini söyledi.
Mili Eğitim Bakanlığı'nin en son ögretim yöntem ve tekniklerini, ileri teknolojiler vasıtasıyla kullanarak, ögrencilere çağın gerektirdiği yeterlilikleri kazandırmaya yönelik yoğun bir çalışma içinde olduklarını söyleyen Bakan Nabi Avcı, "Gerek yeniden yapılanmaya ilişkin düzenlemelerle, gerekse zihniyet değişimi de öngören uygulama, plan ve programlarda yapılacak düzenlemelerle arzu edilen faydanın sağlanması için okul ve kurumlardaki iyi uygulamaların desteklenmesi ve örnek uygulamaların ilgililerle paylaşılarak yaygınlaştırılması gerekmektedir. Bu amaçla eğitimin her kademesinde bulunan yöneticilerin inisiyatif alarak bilimsel yönetim yaklaşımları doğrultusunda, mevzuatın verdiği yetkileri doğru kullanmaları önemlidir. Eğitim yöneticilerinden beklenen, ellerindeki kaynakları en etkili şekilde kullanmalarıdır" diye konuştu.
Bakan Avcı; Adana, Amasya, Ankara, Kırşehir, Batman, Bitlis, Burdur, Kayseri, İstanbul, Uşak, Tokat ve Zonguldak'tan gelen yönetici ve proje ekibi üyeşi ögretmenlere ödüllerini verdi.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..