Destekler
 • Fizibilite Destegi
   Fizibilite Destegi

   Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi, 2018 yili bütçesinden finanse edilmek üzere kar amaci gütmeyen kurum ve kuruluslar için “Fizibilite Destegi” kapsaminda uygun proje basvurularinin kendisine sunulmasi için 01.03.2018 tarihi itibariyle ilana çikmis bulunmaktadir.

    

   Program kapsaminda desteklenecek projeler için 800.000 TL kaynak öngörülmüstür;

    

   Programin genel amaci

   TR83 bölgesinin kalkinmasi ve rekabet gücü açisindan önemli firsatlardan yararlanilmasina, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, bölgenin yenilik ve girisimcilik kapasitesinin gelistirilmesine yönelik proje havuzunun güçlendirilmesidir.

   Programin öncelikleri

   • Yesilirmak Havzasi Gelisim Projesi (YHGP) Bölgesel Gelisme Ana Plani’nda yer alan proje ve eylem önerilerinin hayata geçirilmesine yönelik projelendirme çalismalarinin desteklenmesi
   • Saglik endüstrisinin gelistirilmesine yönelik projelendirme çalismalarinin desteklenmesi
   • Sosyal kalkinma ve yenilikçilik alanlarinda yapilacak projelendirme çalismalarinin desteklenmesi
   • Doga ve tarih turizminin gelistirilmesine yönelik projelendirme çalismalarinin desteklenmesi
   • TR83 bölgesinde bulunan yerlesim yerlerinin yasanabilirliginin artirilmasina katki saglayacak kentsel ve sosyal altyapi sorunlarinin çözümüne yönelik projelendirme çalismalarinin desteklenmesi
   • Bölgesel yenilik ve girisimcilik altyapisinin (Üniversiteler, Organize Sanayi Bölgeleri (OSB’ler), Küçük Sanayi Siteleri (KSS’ler), Is Gelistirme Merkezleri (ISGEM’ler), Teknoparklar, kuluçka merkezleri vb.)  güçlendirilmesine yönelik projelendirme çalismalarinin desteklenmesi
   • Kirlilik, dogal afetler vb. can ve mal güvenligine yönelik riskleri azaltici projelendirme çalismalarinin desteklenmesi

   Destek miktari

   Yatirim tutari 10 milyon TL’nin altinda olan projelerin fizibilite destegi talepleri için;

   Asgari Tutar: 20.000 TL

   Azami Tutar: 150.000 TL

    

   Yatirim tutari 10 milyon TL ve üzerinde olan projelerin fizibilite destegi talepleri için;

   Asgari Tutar: 20.000 TL

   Azami Tutar: 200.000 TL

   olarak uygulanacaktir.        

    

    

   Hiçbir destek, projenin toplam uygun maliyetinin % 20’sinden az ve %75’inden fazla olamaz. Bu degerlerin disinda kalan destek taleplerini içeren projeler degerlendirmeye alinmayacaktir.

    

   Basvurularin KAYS üzerinden alinmasi için son tarih 24.12.2018 Pazartesi Saat 23:59’dur. Bu tarih ve saat itibari ile KAYS sistemi basvurulara kapatilacak ve sonrasinda herhangi bir degisiklik veya gönderim islemi yapilamayacaktir. Yapilan basvuruya iliskin taahhütnamenin sistem üzerinde elektronik olarak imzalanmasi veya islak imzali taahhütnamenin Ajansa teslim edilmesi en geç 31.12.2018 Pazartesi Saat 17:00’a kadar yapilabilecektir. Zamaninda KAYS üzerinden tamamlanmayan ve/veya islak imzali taahhütnamesi Ajansa sunulmayan proje basvurulari degerlendirmeye alinmayacaktir. Posta veya kargo sirketine bagli gecikmeler dikkate alinmayacaktir.

    

   Fizibilite destegi bir teklif çagrisi degildir. Ajans tarafindan hazirlanan basvuru rehberi ve ekleri internet sitesinde sürekli bir sekilde yayimlanmaktadir. Basvuru sahipleri istedikleri herhangi bir tarihte Ajansa proje basvurusunda bulunabilecektir.   Proje basvurulari teslim alindigi tarihten itibaren en fazla 1 ay içerisinde degerlendirilir ve Yönetim Kurulunun onayina sunulur. Basarili bulunan projelere saglanacak mali destegin, program bütçesi olan 800.000 TL’ye ulasmasi durumunda basvurularin sona erdigi internet sitesinde duyurulur ve yeni basvuru alinmaz.

    

   16.11.2018 tarihi itibari ile 2018 yili fizibilite destegi programi kapsaminda destek alan projeler asagida yer almaktadir;

    

   Referans Numarasi

   Proje Adi

   Basvuru Sahibi

   TR83/18/FZD/0003  

   Tarihi Roma Hamaminin  Tarih ve Doga Turizmine  Kazandirilmasi  

   Çorum Il  Özel Idaresi

   TR83/18/FZD/0004

   Kent Müzesinin Restorasyonu,  Teshir-Tanzim Projelerinin  Hazirlanmasi, Fizibilitesinin Yapilmasi  Isi

   Amasya Il  Özel Idaresi

   TR83/18/FZD/0005

    

   Amasya-Ferhat Tepesi  Teleferik Ve Sosyal Tesis  Projesi

    

   Amasya Belediye Baskanligi 

   TR83/18/FZD/0006

   Tokat Ili Sosyal Risk  Haritasi

   Tokat Valiligi

    

    

   Fizibilite Destegi "Basvuru Rehberi"ne ulasmak için tiklayiniz…

    

    

    

   Fizibilite Destegi "Ekler"ine ulasmak için tiklayiniz...

    

    

    

   Fizibilite Destegi bilgilendirme sunumuna ulasmak için tiklayiniz…

    

 • Güdümlü Proje Destegi
   Güdümlü Proje Destegi

   Ajansimiz, bölge planlarinda veya saha çalismalari sonucunda belirlenen öncelikli alanlarda, fizibilitesi Bakanlik tarafindan onaylanmis güdümlü projelere destek saglayabilmektedir. Güdümlü projeler proje teklif çagrisi yöntemi uygulanmadan dogrudan destek saglamaya yönelik olarak; bölge planinda öngörülen öncelikler dogrultusunda,  konusu ve kosullari ajans öncülügünde ve yönlendirmesinde belirlenen özel nitelikli model projelerdir.

    

      Bu projelerde genel olarak;

    

   a) Özel sektör isletmeciligini güçlendirecek sekilde, üretim ve ihracat kapasitesinin gelistirilmesi, iyi uygulama örneklerinin olusturulmasi, sektörel ihtisaslasmanin desteklenmesi, özel bilgi, beceri ve teknolojilerin gelistirilmesi, transferi veya yayginlastirilmasi, yeni finansman modellerinin gelistirilmesi, kamu-üniversite-sanayi isbirliginin desteklenmesi, yeni hizmet ve üretim organizasyonlarinin gelistirilmesi, isbirligi aglari ve deger zinciri olusturulmasi, kümelenmelerin desteklenmesi, yeni sanayi altyapisi ve organizasyon modellerinin gelistirilmesi ve bölgedeki sektörlerin ihtiyaç duyacagi alanlarda insan kaynaklarinin gelistirilmesi ya da,

    

   b) Sosyal dayanismayi ve sorumluluk bilincini güçlendirecek, kültürel degerleri koruyacak ve gelistirecek sekilde; dezavantajli gruplarin sosyal, kültürel ve fiziksel hizmetlere erisebilirliklerini kolaylastiracak altyapinin tesis edilmesi; göçün olumsuz etkilerinin önlenmesi, sosyal hayatin kolaylastirilmasi, somut olmayan kültürel mirasin yasatilmasi esastir.

    

   Yukaridaki çerçevede proje fikri olan paydaslarimiz proje öneri formunu doldurarak pyb@oka.org.tr adresine iletebilirler.

    

   Güdümlü Proje Destegi "Bilgilendirme Sunumu”na ulasmak için tiklayiniz…

    

   Proje fikri öneri formunu doldurmak için tiklayiniz...

    

    

    

 • Teknik Destek
   Teknik Destek

   Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi 2018 Yili Teknik Destek programi, 1 Mart 2018 itibariyle KAYS üzerinden basvuruya açilmistir. Programa kar amaci gütmeyen kurum ve kuruluslar basvurabilir. Programin amaci bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkinma açisindan önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikligi nedeniyle hazirlik ve uygulama asamalarinda bir takim sorunlarla karsilasilan çalismalarina destek vermektir.

    

    

   Toplam kaynak: 600.000 TL 

    

   Proje basina üst sinir: 15.000 TL

    

   Çevrimiçi Basvuru Bitis Tarihi ve Saati: 24.12.2018  Saat 23.59

    

   Taahhütname Teslimi Bitis Tarihi ve Saati: 31.12.2018 17.00

    

    

   Teknik destek basvurulari sürekli olarak alinmaktadir. Ancak, basvurular ikiser aylik dönemler halinde yapilir. Bu dönemler 2018 programi için Mart-Nisan, Mayis-Haziran, Temmuz-Agustos, Eylül-Ekim ve Kasim-Aralik dönemleridir. 

    

    

   Basvuru sahiplerinin; proje basvurularini tamamiyla internet ortaminda KAYS (Kalkinma Ajanslari Yönetim Sistemi) üzerinden (http://portal.kays.kalkinma.gov.tr) olarak yapilmalari gerekmektedir. Basvuru yapabilmek için KAYS'a kayit olup kullanici adi ve sifre alinmalidir.

    

    

   KAYS Sistemine kaydolma ve kullanim ile ilgili detayli bilgi ve görsel anlatim içeren kilavuzlari indirmek için tiklayiniz.

    

    

   2018 Teknik Destek "Basvuru Rehberi ve Ekleri"ne ulasmak için tiklayiniz.

    

    

   2018 Teknik Destek Programi "Bilgilendirme Sunumu"na ulasmak için tiklayiniz.

    

    

   Programla ilgili sorulariniz için bize td@oka.org.tr adresinden e-posta ile ulasabilirsiniz.

    

    

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA