Girisimci Adaylarina Egitim

Samsun Büyüksehir Belediyesi ve Üsküdar Üniversitesi’nin Sosyal ve Bilimsel Is Birligi Protokolü ile kurulan Çocuk Dostu ve Kadin Girisimcilik Üssü, proje ve egitici egitimlerine basladi. 

 


Türkiye’de örnek model olarak hayata geçirilen ‘Çocuk Dostu Kadin Girisim Üssü Projesi’ çalismalari kapsaminda Samsun Büyüksehir Belediyesi ev sahipliginde ‘Proje Döngüsü Yönetimi Egitimi’ ve ‘Egitici Egitimi’ düzenlendi. Baskanlik makami konferans salonundaki egitime girisimci adaylari, kamu ve özel sektör çalisanlari ile çalismalara ilgi duyan çok sayida girisimci katildi. 

 

Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi Direktörü Dr. Ögretim Üyesi Nebiye Yasar ve ayni üniversiteden Iletisim Fakültesi Proje Koordinatörü Doç. Dr. Dinçer Atli’nin yönetiminde gerçeklestirilen egitim çalismasinda, 'proje ve proje döngüsü yönetimi' kavrami ve asamalari, 'mantiksal çerçeve yaklasimi kapsaminda proje gelistirme ve planlamanin asamalari' örneklerle detayli olarak anlatildi. Egitimde ayrica döngü egitimin basarili geri bildirimleri yapildi, birbirinden güzel proje ve fikirler analiz çalismalariyla projelendirildi. 

 

Program kapsaminda verilen 'Egitici Egitimi'nde ise, yetenekleri ve bilgisinin elverdigi alanlarda kendisini daha da gelistirerek basarili bir egitmen olmak isteyen katilimcilara, gereken tüm bilgi ve becerileri kazandirilmaya çalisildi. Egitimcinin, özgüvenli, sunum tekniklerine vakif ve interaktif iletisim becerisi yüksek olma hedeflerinin örnek uygulamalarla gerçeklestirildigi programda katilimcilar, uygulamalarla bilgilerini pekistirdi.

 

Protokol kapsaminda yapilan Kadin Girisim Üssü Projesi çalismalarinin Samsun'daki koordinatörlügünü yürüten Uzman Gülsüm Özdemir, Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Sefer Arli, Kaynak Gelistirme ve Istirakler Daire Baskani Daire Baskani Ramazan Aydin, Ögrenme Akademisi Baskani Psikiyatrist Gülay Oguz, egitim çalismalarina tam destek verdi.
 

Çocuk Dostu ve Kadin Girisimcilik Üssü çalismalari, Sanayi ve Teknoloji Bakanligi, Orta Karadeniz Kalkinma Ajansinin (OKA) Güdümlü Proje Danismanligi, KOSGEB Kadin Girisimciligi hibe destekleri ve kooperatiflesme destekleri ile devam edecek. https://www.haberturk.com/samsun-haberleri/67552096-girisimci-adaylarina-egitim

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA