OKA Yerel Kadin Üreticilerle Gamze Cizreli’yi Bulusturdu

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) Türkiye’nin önde gelen bir zincir markasi kurucusu Gamze Cizreli ile bölgesindeki kadin üreticileri bir araya getirdi. 

 

 

 

OKA ev sahipliginde gerçeklestirilen Samsun Üretici Kadinlar Bulusmasi’na Big Chefs Kurucu Partner&CEO Gamze Cizreli, Ajans Genel Sekreteri Mevlut Özen, ajans uzmanlari, bölgede faaliyet gösteren 10 adet kadin üretici ve üretici dernekleri katildi. 

 

 


Etkinlikte Samsun’daki yerel ürün deseni ve üretim potansiyeli hakkinda bilgi edinilirken; firmanin ürün tedarik sürecine dâhil edilebilecek ürünlerin yerel kadin üreticileriyle is birligi olanaklari degerlendirilmis ayrica kurulan stantlarda ürün tadim ve sicak satis ortami saglandi. 

 

 


Samsun Üretici Kadinlar Bulusmasi’nin ardindan, firma ekibi Amasya Merzifon Amesia ve Amasya Damizlik Sigir Yetistiricileri Birligi ile Amasya Ticaret ve Sanayi Odasinin düzenledigi ürün tanitim organizasyonlarina katildi. Ayni gün Amasya Valisi ve OKA Yönetim Kurulu Baskani Dr. Osman Varol tarafindan da kabul edilen heyet bölgemizden ayrildi. 

 

 OKA’da gerçeklestirilen bulusmada kadin üreticilere seslenen Gamze Cizreli, kendi hikâyesini örnek göstererek kadin üreticileri desteklemek üzere baslattiklari projeyi anlatti. Gamze Cizreli konusmasinda, “Tamamen banka kredisi alarak küçük küçük basladigim is bugün 50 tanesi Türkiye’de 10 tanesi Orta Dogu’da olmak üzere 60 zincirli 2 bin 850 çalisanli ve yabanci sermayeli büyük bir markaya dönüstü. Demek ki yapilabiliyormus. Burada gözleri piril piril parlayan kadin üreticilerimizi görüyorum. Aslinda onlara ilham kaynagi olmak için, ben yaptim sizler de yapabilirsiniz, imkânsiz basariliyor, önemli olan pes etmeden bir hayalle yola çikmak diye düsündügüm için buradayim. Bir sene önce bu kadar büyüdükten sonra artik aldiklarimizi verme zamani, farkli bir proje ile yola çikalim diye düsündük. Benim girisimci kimligim etkili oldu, yolculugumuz kirsaldaki kadin üreticilerimizi destekleyen bir proje olsun istedik. Biz senede 6 milyon misafir agirlayan büyük bir isletmeyiz. Nasil olsa ürün aliyoruz. Salça da aliyoruz, un da kullaniyoruz. Proje ile bu ürünleri üretim izinleri olan, lojistigini çözmüs, prosedürlerini tamamlamis bir kooperatif çatisi altinda toplanmis üreticilerden alalim seklinde düsündük. Projemiz böyle basladi” dedi. 

 

 

 

 

Is insani Gamze Cizreli önderliginde yerel kadin üreticileri ekonomik ve sosyal özgürlüklerini kazanmalari yolunda desteklemek amaciyla Topragin Kadinlarindan Sofralara Projesi’ni gelistirdi. Üretici kadinlari destekleyen ve yerel ürünlere sahip çikan ‘Topragin Kadinlarindan Sofralara’ sosyal sorumluluk projesi kadin tedarikçilerin ürettigi yerel ürünleri satin alarak firmanin menüsünde yer alan dogal ürünlerin tedarikçisi kadinlara tesekkür niteligini tasirken, Türkiye’de kadin girisimciligini ve istihdamini ayni zamanda kooperatiflesmeyi destekliyor. https://www.haberturk.com/samsun-haberleri/67518940-oka-yerel-kadin-ureticilerle-gamze-cizreliyi-bulusturdu

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA