Ihracatin Parlayan Yildizi Merzifon OSB Hedef Büyüttü

Geçen yil 700 milyon liralik ihracat gerçeklestiren Merzifon Organize Sanayi Bölgesi'nden (OSB) bu yil yurt disina 1 milyar liralik ürün gönderilmesi hedefleniyor.

 

 

 

Yeni eklenen ilave alanlarla 300 hektarlik alana sahip olan ve 4 bin kisinin istihdam edildigi Merzifon OSB'de üretilen basta tekstil ve çelik mutfak esya olmak üzere farkli ürünler, Avrupa ülkelerinin yani sira dünyanin pek çok ülkesine ihraç ediliyor.

 

 

 

OSB bünyesinde yatirimcilar için yeni tahsis edilen alanlarda 55 milyon liralik yatirim yapacak 10 firmanin bin 15 kisiye daha istihdam saglamasi planlaniyor.

 

 

 

Ülke ekonomisine katki saglamak için yola çikan girisimciler, bir yandan yeni yatirimlari hayata geçirirken diger yandan ürettiklerini tüm kitalara ulastirmaya çalisiyor.

 

 

 

Geçen yil 700 milyon liralik ihracat gerçeklestirilen Merzifon OSB'de bu yilki hedef 1 milyar lira olarak belirlendi.

 

 

 

Amasya Valisi Osman Varol, AA muhabirine, Anadolu'nun ortasindan geçen, Ankara ve Istanbul yol hattinin kesistigi noktada bulunmasinin Merzifon OSB'yi lojistik ve ulasim açisindan avantajli konuma getirdigini söyledi.

 

 

 

Merzifon OSB'nin, cografi avantaji ve bölge insaninin girisimci ruhu sayesinde hizla gelistigine isaret eden Varol, bölgede birinci gelisim alaninda bulunan 41 parselin eklenmesiyle 100'e yakin parsel olustugunu anlatti.

 

 

 

Bugüne kadar 13 yeni parseli teslim ettiklerini, girisimcilerin yatirima girismek için son hazirliklarini gerçeklestirdiklerini dile getiren Varol, "Ülkemizin son yillarda içinden geçtigi zorlu bir süreç var. Ekonomik saldirilar altinda olmamiza ragmen üretici gücümüzü ve istihdamimizi artirmaya gayret ediyoruz. Ülkemizde Sayin Cumhurbaskanimizin önderliginde ciddi bir seferberlik ilan edildi. Burada bulunan arkadaslarimiz da bu seferberlige ciddi anlamda destek veriyor. Bu konuda basarili olacaklarina inaniyorum." ifadelerini kullandi.

 

 

Merzifon OSB Müdürü Hasbi Altuntas da üreterek büyüyen bir OSB olduklarini, çalisan sayilari ve ihracat rakamlarinin hiç düsmedigini vurguladi.

 

 

"OSB'mizden geçen yil 700 milyon liralik ihracat gerçeklestirildi" diyen Altuntas, sunlari kaydetti: "Merzifon OSB'de 2020 yilina kadar 6 bin isçi istihdam edilmesi hedefimiz var. En önemli sey üretmek. Üretim rakamlarimizi sürekli artirmayi hedefliyoruz. Üretirsek ülkemizin, girisimcimizin ve milletimizin kazanacagini biliyoruz. Bu anlamda devletimizden çok büyük destekler var. KOSGEB ile Sanayi ve Teknoloji Bakanligimizin çok büyük destekleri bulunuyor. Üreticiye ve ihracat yapan firmalara çok büyük katkilari oluyor." https://www.mynet.com/ihracatin-parlayan-yildizi-merzifon-osb-hedef-buyuttu-180104351912

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA