Baskan Eroglu'ndan Yerel Kalkinma Hamlesi

Tokat Belediye Baskani Eyüp Eroglu, yerel kalkinmanin, en önemli hedefleri olacagini ifade ederek, "Belediye olarak is atölyeleri açarak ilk etapta 300 vatandasimiza yeni bir is kapisi olusturacagiz" dedi.

 

 

 

Behzat Bulvari Çekenli is merkezi yaninda AK Parti seçim bürosu açilisi yogun bir katilimla yapildi. Açilista konusma yapan Tokat Belediye Baskani Eyüp Eroglu, Tokat'in Recep Tayyip Erdogan sevdalisi, AK Parti sevdalisi bir sehir oldugunu söyledi. Tokat'in, 2002'de AK Parti kuruldugundan beri en büyük basariyi saglayan iller arasina girdigini ifade eden Baskan Eroglu, "Yine bir seçimin arifesindeyiz. 5 yilda yaptiklarimizi, yürüyüsümüzü gördünüz. 5 yilda Tokat'ta yaptigimiz bu yürüyüsünün daha hizlisini yapmak için heyecanla 31 Marti bekliyoruz. 1 Nisan sabahinda ilk günkü askla sehrimizi daha büyütmenin gayreti içinde olacagiz. Biz bu sehrin evladiyiz, Tokat'i iyi biliriz. Biz dersimizi de çok iyi biliyoruz ve dersimize çalistik. Nasil ki 2014'te bir sehir hayal ettik ve bu noktada hayalimizi gerçeklestirdiysek, 5 yil sonra da hayalimizi gerçeklestirecegiz" dedi.

 

 

 

Meydan projemiz bitmek üzere oldugunu ifade eden Baskan Eroglu, "Behzat deremizi temizledik, isiklandirma yaptik, korkuluklar yaptik. Hanimlarimiza kültür sanat merkezleri yaptik, gençlerimize bilgi evleri yaptik. 61 projemizle sehrimize deger kattik. Yine hep beraber sehrimizin nüfusunu artirdik. Bugün nüfusumuz 22 bin artti. Bugün 150 bin olan sehrimizin nüfusu on yil sonra 250 bin olsun diyoruz. Yeni is sahalari olusturmamiz lazim bu sehirde. Bu sehrin vatandasi burada dogduysa, burada doymali. Bugün sehrimizin fabrikalarda çalisan isçi sayisi 2 binlerden 5 bin 500'lere çikti. Yetmez, 2024'e kadar sehrimize yeni yatirimcilar getirelim, yeni is sahalari olusturalim ve 5 bin 500 degil 10 bin insanimiz çalissin. 10 bin insana is olsun ekmek olsun diyoruz" diye konustu.

 

 

 

Tokat'ta yerel kalkinma ve istihdamin yol haritasini belirleyeceklerini ifade eden Baskan Eroglu, "Hükumetimizden alacagimiz desteklerle, sizlerden alacagimiz desteklerle bunlari bir bir yapmanin derdinde olacagiz. Belediye olarak is atölyeleri açarak ilk etapta 300 vatandasimiza yeni bir is kapisi olusturacagiz. Yerel kalkinma bizim en önemli hedefimiz olacak. Sehirlesme, sehrin alanini büyütme, mevcut sehrimizin mahallelerinde kentsel dönüsümler de önemli görevlerimizden birisi olacak. Kaledibi kentsel dönüsüm projemizi de bu dönem 71 projemizin içerisine aldik. Sulusokakta, Erenlerde, Kislada da kentsel dönüsümü baslatiyoruz. Bunu yaparken Çevre ve Sehircilik Bakanligimizin destegini aldik. Daha sonra Örtmeliönü, Ogulbey ve Mehmet Pasa'nin üzerinde de nasil bir kentsel dönüsüm yapacagimizi görüsecegiz" ifadelerini kullandi. https://www.haberler.com/baskan-eroglu-dan-yerel-kalkinma-hamlesi-11749398-haberi/

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA