Samsun'da Sanayi Bakanligina Çikarma

Samsun Ticaret ve  Sanayi Odasi  (TSO) Baskani Salih Zeki Murzioglu  ve Asrin Is Adamlari Dernegi (ASRIAD ) Samsun Sube Baskani Furkan Okudan  ile ASRIAD Yönetim Kurulu  Üyeleri Semih Sener, Bülent Özdere, Orhan Mirik ve Ali Öztürk Sanayi ve Ticaret Bakan Yardimcisi M. Fatih Kacir’i makaminda ziyaret etti.

 

 

 

Görüsmede Samsun ’un bölgenin en büyük sanayisine sahip sehir oldugunu ifade ederek, sanayinin daha da iyi gelisebilmesi için ileri teknolojinin katki saglayacak ‘Dijital Dönüsüm Merkezi’nin Samsun’a  kurulmasi durumunda bölgedeki diger illerinde cografi ve lojistik konumu itibariyle Samsun’dan faydalanabilecegini söyledi.

 

 

 

ASRIAD Samsun Sube Baskani Furkan Okudan ise, “Dijital Türkiye  Platformu altinda ülkemizde ve sehrimizde sanayicide robat teknolojisine geçis yapmak isteyen üreticilerimize nitelikli eleman yetistirmek için dijital akademi merkezinin açilmasini istediklerini anlatarak, ‘Dijital Dönüsüm Merkezi’nin bu anlamda  sehrimize  kazanimi bizim için çok  önemlidir” dedi.

 

 

 

Dijital dönüsümde nitelikli insan gücünün dünyada da sorun oldugunu vurgulayan ASRIAD Baskan Yardimcisi  ve AR-GE Komisyon Baskani Semih Sener, “Dijital dönüsüm Akademisi ile nitelikli insan yetistirebiliriz. Deneyim merkezi ile de sanayicilere dijital dönüsümün faydalarini  anlatarak ve göstererek bu projeyi gelistirebiliriz” diye konustu.

 

 

 

Sanayi ve Ticaret Bakan yardimcisi M. Fatih Kacir yapilan ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirerek, “Digital dönüsümle ile ilgili skalada kafamizda bulunan ilk on sehrin içerisinde sanayisi, ihracati ve istihdam göz önüne alirsak Samsun yok. Ama yaptigimiz görüsmelerden sonra Samsun’u notlarim arasina aliyorum, dikkate alacagim” seklinde konustu.

 

 

 

Yapilan ziyaretten sonrasinda  ASRIAD Samsun Sube Baskani Furkan Okudan, ‘Dijital Dönüsüm Merkezi’nin  Samsun'a kazandirilmasi için sehrin dinamiklerini ve yöneticilerini ziyaret etmeye devam edeceklerini ve  konuyu proje haline getirilerek ASRIAD Genel Merkez’inde de destek alarak Bakanliga tekrar sunacaklarini açikladi. http://www.samsunsonhaber.com/haber/5023900/samsunda-sanayi-bakanligina-cikarma

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA