19 Mayis'in 100'üncü Yili Için Samsun'daki Otellerde Simdiden Yüzde 75 Doluluk

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayis 1919'da Milli Mücadeleyi baslatmak için Bandirma Vapuru'yla Samsun'a gelisinin 100'üncü yil dönümüne hazirlaniyor. Karadeniz Turistik Isletmecileri Dernegi(KATID) Baskani Murat Toktas, 19 Mayis haftasi için yapilan rezervasyonlarla kentteki otellerin yatak kapasitelerinin yüzde 75 doluluk oranina ulastigini söyledi.


 

Samsun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaslariyla birlikte Kurtulus Savasi'ni baslatmak üzere kente gelisinin 100'uncu yil dönümü olan 19 Mayis 2019'i heyecanla bekliyor. Kent, bu tarihte yapilacak organizasyonlara hazirlanirken turizmciler de hazirliklarini sürdürüyor. 100' üncü yil coskusunu Samsun'da yasamak isteyen binlerce kisinin, il disindan kente gelmesi bekleniyor. 19 Mayis haftasi için yapilan rezervasyonlarla kentte bulunan otellerdeki yatak doluluk kapasitesi oranlari ise simdiden yüzde 75 seviyesine ulasti.

 


Karadeniz Turistik Isletmecileri Dernegi(KATID) Baskani Murat Toktas, 100 yilda bir yasanacak 19 Mayis 1919'un yil dönümünün Samsun ve Türkiye için bir prestij günü oldugunu belirterek, "19 Mayis haftasini dogru planlama ve dogru aktivitelerle alnimizin akiyla çikmayi hedefliyoruz.  O tarihlerde bu sehri ziyarete gelmek isteyenlere otellerimizde odalarimizi ayirip, bu havayi atmosferi yasamak için Samsun'a gelecek olan kisilere öncelik saglamaya çalisiyoruz. Asiri yogunluktan dolayi trafikte, konaklama, yeme içme sektöründe problemler yasanabilir. Bunlari önlemek için mümkün oldugu kadar etkinliklerin aslinda yil içine yayilmasi gerekiyor. Elimizden geldigi kadar sehir disindan gelecek olan büyük kalabaliga güzel bir hizmet vermek istiyoruz. Güzel bir 19 Mayis ve Samsun imajiyla misafirlerimizi yolcu etmek istiyoruz" dedi.

 

Toktas, sözlerine söyle devam etti: "Rezervasyonlar geçen yil Haziran, Temmuz aylarinda baslamisti. Böyle büyük organizasyonlarda da genelde hareketlilik 6 ay ile 1 yil evvelinden basliyor. O anlamda tesislerimiz odalarinin satisini bitirmis durumda. Samsun'da 30 konaklama tesisi var. 2 bin oda ve 4 bin yatak kapasitesine sahip. 19 Mayis haftasi için odalar yüzde 75 seviyelerinde doluluga ulasti. Rezervasyon için görüsmelerin devam ettigi ekipler de var. Biz insanlara 'yok' demek istemiyoruz. Hatta 19 Mayis dönemine konulan bazi toplantilar kongreler, sempozyumlari biraz ötelemeye ya da biraz geriye çekmeye çalisiyoruz ki sadece 19 Mayis için ferdi olarak gelenlere bu hizmeti verelim istiyoruz." http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/samsun/19-mayisin-100uncu-yili-icin-samsundaki-otel-41121966

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA