OKA CBS LABORATUVARI IMKÂNLARINI YAYGINLASTIRIYOR

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA), bölgesinde OKA CBS Laboratuvari imkânlarinin kullanilmasi yönünde isbirligi protokollerine devam ediyor.

 

Ajansimiz (OKA) yararlanicisi oldugu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanligi tarafindan “Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programi” çerçevesinde desteklenen ve uygulama süreci tamamlanan “Orta Karadeniz Bölgesinde Rekabetçiligin Artirilmasi” projesinin tedarik bileseni kapsaminda Ajans bünyesinde Cografi Bilgi Sistemi (CBS) olusturulmasi amaciyla yazilim, donanim ve TR83 Bölgesine (Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illeri) ait güncel ve yüksek çözünürlüklü uydu fotograflari temin etmistir.

 

Kamu kaynaklarinin etkin kullanimi ilkesi çerçevesinde TR83 bölgesi illerine ait 50 cm çözünürlüklü uydu fotograflari ile bünyemizde kurulan gerekli yazilim ve donanimlari içeren CBS Laboratuvarinin üniversiteler, diger kamu kurum ve kuruluslari ile kamu kurumu niteliginde meslek kuruluslarina kullandirilmasini saglamak amaciyla protokoller imzalamaktadir.

 

Bu çerçevede Subat ayi boyunca Ajansimiz ile paydaslarimiz arasinda CBS isbirligi protokolü imzalanmistir. Amasya Belediyesi, Suluova Belediyesi, AFAD Çorum, Tokat Il Özel Idaresi ile imzalanan protokoller ile uydu fotograflarinin imar çalismalari, afet yönetimi gibi ilgili alanlarda kullanilmasi öngörülmektedir.

 

Ajansimiz bünyesindeki CBS Laboratuvari imkânlarinin kullanilmasi yönünde isbirligi protokollerine diger kamu kurum ve kuruluslari ile devam edilecektir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA