AMASYA EGE’DE TANITILDI

Ajansimiz tarafindan düzenlenen etkinlikle bölgemizin güzide sehri Amasya, Ege Bölgesi’nde tanitildi.

 

16 Subat 2019 Cumartesi günü Izmir'de düzenlenen yemek organizasyonu ve eslestirme programi ile Amasya ilindeki otel isletmeleri ve Izmir ilinde bulunan turizm acenteleri bir araya geldi.

 

Amasya’nin turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi amaciyla düzenlenen etkinlige Ajans Yönetim Kurulu Baskanimiz Amasya Valisi Sayin Dr. Osman Varol, Amasya Il Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan Karaman, Amasya Ticaret ve Sanayi Odasi Baskani Murat Kirlangiç, TÜRSAB Ege Bölge Temsil Kurulu Baskani Osman Tolga Gencer, Amasya Yatirim Destek Ofisi Il Koordinatörümüz Erdin Güden ve turizm temsilcileri katildi.

 

Etkinlikte Ege bölgesindeki turizmcilere seslenen Amasya Ticaret Odasi Baskani Murat Kirlangiç, “Her yil turizm potansiyelini arttiran bir sehiriz ve biliyoruz ki Amasya çok daha fazlasini hak eden bir sehir. Tüm çabamiz Amasya’yi turizmde hak ettigi konuma getirmek ve insanlarimiza Amasya’yi tanima firsatini vermek. Turizmimizi sehrimizin tüm yöneticileri ile birlikte, ayaklarimizi yere saglam basarak ve saglam adimlarla gelistiriyoruz. Sehriyle, insaniyla Amasya olarak biz haziriz. Amasya için koydugumuz hedeflere, kurdugumuz hayallere sizlerin destegi ile ve sizlerle birlikte ulasmak istiyoruz” seklinde konustu.

 

Valimiz Sayin Dr. Osman Varol ise yaptigi konusmada 8500 yillik tarihi ile Amasya’nin kültür ve turizm açisindan birçok hazineye sahip oldugunu, Amasya’ya gelen turistlerin büyük bir memnuniyetle ayrildiklarini ve son dönemde yapilan projelerle sakli kalan eserlerin de gün yüzüne çikarildigina degindi. Amasya’yi ziyaret edecek olan misafirlerimizin her adimda farkli bir medeniyete rastlayarak adeta bir zaman tünelinde yolculuk etme firsati bulacaklarini ifade etti.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA