Venedik Gondollarinda Tokat Türküsü

Tokat'in en meshur türkülerinden birisi olan; "Basindaki yazmayi da sariya mi boyadin" türküsü Ozan Çekiç isimli bir Türk tarafindan gondol üzerinde Venedik sokaklarinda yankilandi.

 

 

 

Aslen Diyarbakirli olan ve Tokat'ta müzik ögretmenligi yapan evli ve 2 çocuk babasi Ozan Çekiç, Tokatli arkadaslariyla birlikte Italya'nin su kanallariyla meshur Venedik kentine turist olarak gitti. Yanina sazini da alan 41 yasindaki ögretmen, bu su kanallari üzerinde yaptigi gondol gezisinde Tokat'in en meshur türkülerinden birisi olan "Basindaki yazmayi da sariya mi boyadin" türküsünü seslendirdi.

 

 

Venedik kanallarinda sazi ve sesi ile okudugu türkünün videosunu sosyal medyada paylasan 17 yillik müzik ögretmeni Ozan Çekiç'e basta Tokatlilar olmak üzere bir çok vatandastan tebrik ve destek mesaji geldi. 

 

 

 

Çekiç, amacinin dünyadaki tüm turistlik yerlerde türküler söylemek ve türküleri bu yolla gençlere ve çocuklara sevdirmek oldugunu söyledi.  https://www.ntv.com.tr/seyahat/venedik-gondollarinda-tokat-turkusu,5v1WDlugyUGmV-qbvgxdfQ

 

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA