OKA EMITT 2019’DA

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA), dünyanin dört büyük turizm fuarindan biri olan EMITT – Dogu Akdeniz Uluslararasi Turizm ve Seyahat Fuari’nda yerini aldi.

 

Ajansimiz, uzmanlari temsilciliginde bölge illerinin tanitimi için Amasya, Çorum, Samsun, Tokat illerinin Kültür Turizm il Müdürlükleri, Belediyeleri ve özel sektör temsilcileriyle birlikte, açilan stantlarda Orta Karadeniz Bölgesi’nin dogal, tarihi, kültürel degerleri ile yöresel zenginliklerini tanitmak üzere 31 Ocak – 3 Subat 2019 tarihleri boyunca Istanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde dünya turizm profesyonelleri ve tatil tüketicileriyle bir arada geldi.

 

Ziyaretçilerini 3. Salon, B222 numarali stantta agirlayan Ajansimiz, fuarda Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinin güzelliklerini sergileme imkani bulurken; özel tasarlanmis stantlarinda Bölgeye dair tanitim brosürü, harita, tanitim filmi gibi materyallerle ziyaretçilerden yogun ilgi gördü.

 

Fuarda Sanayi ve Teknoloji Bakanligi Kalkinma Ajanslari Genel Müdürümüz Sayin Baris Yeniçeri de Ajansimiz koordinatörlügünde hazirlanan stantlarimizi ziyaret ederek turizm potansiyelleri ve bu kapsamda yapilan çalismalar ile ilgili bilgi aldi.

 

EMITT’te bu yil Asya, Avrupa, Uzakdogu ve Latin Amerika kitalari dahil 100’den fazla ülkeden 700’ü askin davetli tur operatörü agirlandi. T.C Kültür ve Turizm Bakanligi, T.C Istanbul Valiligi, Istanbul Büyüksehir Belediyesi ve Türk Hava Yollari’nin kurumsal sponsorlugunda, KOSGEB destegiyle birlikte Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatirimcilari Dernegi’nin (TYD) is ortakliginda düzenlenen fuara dünyanin dört bir tarafindan katilim saglandi. Ajansimiz da turizm sektöründe ülke ekonomisine ciddi bir katki saglayan EMITT turizm fuarina, hizmet bölgesinde yer alan 4 ili ile birlikte katilim saglayarak fuarin sagladigi birbirinden faydali içerik ve is birlikleri ile sektörde Orta Karadeniz Bölgesi’nin adini duyurmayi amaçladi.

 

Dört gün boyunca süren etkinlikte, farkli sektörlerin önde gelen isimleri birbirinden farkli konulari masaya yatirildi.

 

Turizm yol haritasi, turizm ekonomisi, turizmdeki canlanmayi kalici kilmak için atilmasi gereken adimlar, gelecegin turizmine dair öngörüler ve açiklamalar Gazeteci, Televizyoncu, Ekonomi Yorumcusu Emin Çapa, TÜRSAB Yönetim Kurulu Baskani Firuz Baglikaya, TÜROFED Yönetim Kurulu Baskani Osman Ayik, TTYD Baskani Oya Narin, SKAL Baskani Ata Eremsoy, Fütürist, Ekonomist, Dijital Ajans Baskani Ufuk Tarhan, Gastronomi Turizmi Dernegi Baskani Gürkan Boztepe tarafindan ele alindi.

 

Turizmin gündeminden düsmeyen dijitallesme konusunu ele alan isimler arasinda ise; Fütürist Otelci Cem Kinay, Travel Tech Global YK Baskani Ferda Kertmelioglu, Neredekal.com Kurucu ve Genel Müdürü Özkan Hacioglu, Enuygun CEO Çaglar Erol, tatilsepeti Genel Müdür Koray Küçükyilmaz, HotelRunner Kurucu Ortak Arden Agopyan, Travel Audience Avrupa Satis Yöneticisi Arnaud Valion, Emirates Havayolu Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Bölge Müdürü Bahar Ahmet Birinci yer aldi.

 

Milyonlarca turistin olusturdugu dev Çin pazarina KOBI Isletme Sahipleri Dernegi (ICIF) Baskani Dr. Marcus Lee’nin keynote konusmasiyla giris yaptiktan sonra, Destination Dr. Consulting Bas Danismani Edward Dramberger bu pazarda etkin olabilmek için alicilarla nasil iliski kurulacagini ve satis kapatilacagini anlatan bir atölye çalismasi gerçeklestirdi. Attiklari bir tweet, çektikleri birkaç saniyelik video, yazdiklari bir yaziyla milyonlari harekete geçirebilen fenomenler de EMITT Konferans Sahnesinde ziyaretçilerle bulustu. Konusmacilar arasinda ise Gezimanya Kuruculari Murat Özbilgi ve Tugçe Yilmaz Özbilgi, Biz Evde Yokuz Kuruculari Duygu & Bilgehan Çelik, Yedi Kitaya Ayak Basan En Genç Türk Barkin Özdemir, Yapimci ve Iletisim Danismani Elif Dagdeviren, Yeni Medya, Influencer Marketing ve Sosyal Medya Danismani Cem Karakus, Uzman Diyetisyen Dilara Koçak, Profesyonel Seyahat Bloggerlari Dernegi (PTBA) Baskani Janicke Hansen bulunuyor.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA