TEKNIK DESTEK PROGRAMI ILE YEREL VE BÖLGESEL KAPASITE GELISIMI DESTEKLENIYOR

Ajansimiz tarafindan yürütülmekte olan 2018 Yili Teknik Destek Programi VI. Dönem kapsaminda sunulan toplam 21 adet proje idari ve teknik degerlendirme süreçlerinden geçirilmis ve sonuçta 15 adet projenin desteklenmesine karar verilmistir. Desteklenmesine karar verilen kurumlar ile sözlesmeler imzalanmaya baslanmistir.

 

Teknik Destek Programi kapsaminda desteklenmeye hak kazanan Samsun Il Afet ve Acil Durum Müdürlügü ve 19 Mayis Gida, Tarim Ve Hayvancilik Müdürlügü ile 30 Ocak 2018 tarihinde OKA Hizmet Binasi’nda sözlesmeler imzalanmistir.

 

  • Samsun Il Afet ve Acil Durum Müdürlügü - Etkili Iletisim Ve Hitabet Egitimi Projesi

 

Projenin amaci afet risklerinin azaltilmasi kapsaminda egitim, tatbikat ve seminer gibi faaliyetler ile afetler sonrasinda müdahale ve iyilestirme çalismalari gerçeklestirilmektedir. Alinmasi planlanan hitabet egitimi ile düzenlenen egitim faaliyetlerinden alinan verimliligin arttirilmasi, egitmenlerin kalitesinin ve egitmen sayisinin artirilmasi, bu sayede afete hazir bir toplum olusturulmasi ve olasi afetlerin riskinin en aza indirilmesi planlanmaktadir.

 

  • 19 Mayis Gida, Tarim Ve Hayvancilik Müdürlügü - Profesyonel Yasamda Kisisel Gelisim’ Projesi

 

Proje kapsaminda kurum personeline yönelik olarak profesyonel yasamda kisisel gelisim konularinda bilgilendirme çalismalarini yürütülecektir. Egitim sonunda bilgi ve motivasyonu artan, inovatif düsünme yetenegi kazanan personeller daha iyi performans göstererek hizmetlerin verimliliginin ve kalitesinin artmasina katki saglamis olacaktir.

 

Destek talebi hazirlayarak, Teknik Destek Programimiza basvuruda bulunan tüm proje ekiplerine tesekkür ediyor; saglanacak desteklerin basvuru sahiplerinin kurumsal kapasitelerini artirmasini ve bölgemizin kalkinmasina katkida bulunmasini temenni ediyoruz.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA