TEKNIK DESTEK PROGRAMI ILE YEREL VE BÖLGESEL KAPASITE GELISIMI DESTEKLENIYOR

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi Teknik Destek Programi kapsaminda yerel ve bölgesel kapasite gelisimini desteklemeye devam ediyor.

 

Ajansin, Bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkinma açisindan önem arz eden, ulusal, bölgesel, il düzeyinde veya kurumsal düzeyde tanimlanmis stratejik planlari, eylem planlari veya çalisma programlari gibi politika belgelerinde önceliklendirilen ve kurumsal kapasite eksikligi nedeniyle hazinlik ve uygulama asamalarinda bir takim sorunlarla karsilasilan çalismalarina katki saglamak amaciyla sagladigi destek mekanizmasi olan “Teknik Destek” araciligiyla 2018 yili programi kapsaminda toplam 600.000 TL kaynak ayrilarak 32 adet projenin desteklenmesine karar verilmistir.

 

Kar amaci gütmeyen kurum ve kuruluslardan 17 adet proje ile sözlesme imzalanmis olup; 2018 Yili 6. Dönem basarili bulunan projelerinin geçtigimiz günlerde kamuoyuna açiklanmasiyla proje sözlesmeleri de imzalanmaya baslanmistir. Bu kapsamda 28 Ocak 2019 tarihinde Samsun Is Kadinlari Dernegi SAMIKAD ile “Marka Yönetimi Egitimi” proje sözlesmesi imzalanmistir. Imza törenine SAMIKAD Baskani Sayin Münevver Ugurlu ile OKA Genel Sekreteri Sayin Mevlut Özen katilmistir.

 

Egitim kapsaminda girisimci kadinlar dijital pazarlardan marka yönetimi kavramindan baslayarak, markanin üreticiye ve tüketiciye sundugu faydalari dünyanin en degerli 10 marka örnegi üzerinden görebilme sansini elde edebileceklerdir. Egitimde ayrica marka yönetim sürecinin ayrintilari ile konumlandirma ve marka degeri hesaplama ilkeleri üzerinde durulacaktir.

 

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi, 2019 yili boyunca ikiser aylik dönemler halinde kabul edecegi proje basvurulari için, toplam 700.000 TL kaynak belirledigi 2019 Yili Teknik Destek Programini da basvuruya açmistir. Program kapsaminda egitim destegi talepleri için azami tutar 20.000 TL; danismanlik ve diger teknik destek talepleri için azami tutar ise 30.000 TL olarak belirlenmistir. Program detaylarina www.oka.org.tr’den ulasilabilmektedir.

 

Kalkinma Ajanslarinin etkili destek enstrümanlarindan olan Teknik Destek programi, Bölgedeki merkezi kamu kurumlarinin güçlendirilmesi, yerel yönetimlerin planlama çalismalari, sivil toplumun ve özel kesimin güçlendirilmesi, ulusal stratejiler, eylem planlari ile bölge plan ve programlarini uygulayici faaliyetler, yerel ve bölgesel kalkinmaya katkida bulunabilecek diger faaliyetlerin desteklenmesi açisindan önem tasimaktadir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA