SANAYI VE TEKNOLOJI BAKANLIGINA BAGLI KURUMLAR OKA’DA BIR ARAYA GELDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanligina bagli kurumlar Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi'nda bir araya geldi.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanligi çatisi altinda faaliyet gösteren il düzeyindeki kurumlarin koordinasyon içinde çalismalarinin saglanmasi, is birliklerinin artirilmasi ve kurumlarin faaliyetlerinin ilgili paydaslar nezdinde bilinirliginin artirilmasi amaciyla Samsun ilindeki Sanayi ve Teknoloji Bakanligina bagli kuruluslarin temsilcileri 9 Ocak 2019 Çarsamba günü Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi'nda bir araya geldi.

 

Her üç ayda bir yapilacak olan toplanti Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi hizmet binasinda gerçeklestirildi. Toplantiya, Ajans Genel Sekreterimiz Mevlut Özen, Sanayi ve Teknoloji Il Müdürü Selahattin Altunsoy, KOSGEB Il Müdürü Nebahat Livaoglu, TSE Belgelendirme Il Müdürü Erol Kaygi katildi.

 

Toplantida kurumlarin 2018 yili faaliyetleri ve 2019 yili çalisma planlari hakkinda bilgi verilirken; kurumlar arasi koordinasyon gerektiren konular görüsüldü. Ayrica önümüzdeki dönemde ilin sanayi politikalarinin belirlenmesine yönelik faaliyetlerin is birligiyle devam etmesi, bakanligin bagli, ilgili ve iliskili kurumlarinin görevlerinin ilgili paydaslara tanitilmasi, yönetim ve kalite sistemleri konularinda sanayicilere yönelik bir egitim modülünün hazirlanmasi, 2019 yili KOSGEB desteklerinin tanitilmasi konularinda yapilmasi gerekenler de ele alindi.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA