Suluova'da AB Hibe Projesi Onaylandi

Suluova Kaymakami Erdogan Kanyilmaz, Türkiye ve AB Arasinda Sehir Eslestirme Hibe Programi teklif çagrisina hazirlayarak sunduklari "Çevre Ekseninde Sehirlerimiz Eslesiyor" projesinin kabul edildigini bildirdi.

 

Kanyilmaz, gazetecilere yaptigi açiklamada, kabul edilen "Çevre Ekseninde Sehirlerimiz Eslesiyor" projesinin protokolünün Ankara Merkezi Finans ve Ihale Kurumunda imzalandigini söyledi.

 

Proje kapsaminda Suluova ilçesi ile Letonya'nin güneydogusunda yer alan 100 binin üzerinde nüfusa sahip Daugavpils sehrinin kardes sehir oldugunu belirten Kanyilmaz, projeyle Türkiye ve AB Yerel Yönetimleri arasinda kardes sehir iliskileri ile yerel yönetimlerin AB bütünlesme sürecindeki rollerini güçlendirmeyi amaçladigini anlatti.

 

Kanyilmaz, projenin 140 bin avro bütçeli ve 12 ay süreli oldugunu dile getirerek, sunlari kaydetti: "Proje ortagi Suluova Ticaret ve Sanayi Odasi, istirakçileri ise Amasya Valiligi, Suluova Belediyesi, Amasya Milli Egitim Müdürlügü, Amasya Çevre ve Sehircilik Müdürlügü ve Ilçe Milli Egitim Müdürlügüdür. Projede çevresel sorunlar ekseninde karsilikli kapasite gelistirme çalismalari yapilacak. Iyi uygulamalar paylasilacak ve farkindalik olusturacak. Çalistay, seminer, egitim çalismalari yapilacak. Ileri bir tarihte projenin amaç ve faaliyetlerinin kamuoyuna aktarilacagi bir proje tanitim toplantisi gerçeklestirecek. Suluova'da daha önce birçok AB projesi basariyla uygulandi. Bunu da basariyla uygulayacagiz. Emeklerinden dolayi Ilçe Milli Egitim Müdürlügü proje ekibine tesekkür ederim." http://www.milliyet.com.tr/suluova-da-ab-hibe-projesi-onaylandi-amasya-yerelhaber-3224828/

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA