Cumhurbaskani Erdogan'in Takibindeki Proje Havadan Görüntülendi

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in yakindan takip ettigi 50 milyon liraya mal olan Kentpark projesi tamamlandi.

 

Çorum Belediyesinin en büyük yatirimlari arasinda yer alan Kentpark, 213 bin 500 metrekarelik alana insa edildi. Tüm yas gruplarindan insanlarin dinlenebilecegi, spor yapabilecegi ve aileleriyle birlikte huzur içerisinde zaman geçirebilecegi Kentpark, ayrica Çorum’un 100 yillik yesil alan ihtiyacini karsilayabilecek sekilde planlandi.

 

Modern sehircilik anlayisini da yansitacak olan Kentpark, gündüz görüntüsüyle Çorumlularin ve fotograf tutkunlarinin akinina ugrarken, yapilan aydinlatma çalismalari sonrasi ortaya çikan gece güzelligiyle ziyaretçilerine huzurlu bir ortam sunuyor.

 

Belediye Baskani Zeki Gül, Kentpark projesinin vatandaslar tarafindan büyük begeni topladigini ve vatandaslar tarafindan gösterilen ragbetin kendilerini memnun ettigini söyledi.
 

 

Kentpark’in 213 bin 500 metrekare alana kuruldugunu açiklayan Baskan Gül, içerisinde de 25 bin metrekareden olusan Türkiye’nin en büyük biyolojik aritma göletinin bulundugunu bildirdi.

 


Kentpark’a 43 bin agaç dikimi yapildigini anlatan Baskan Gül, "Ayrica 35 bin gül ve 35 bin yesil süs bitkisi dikecegiz. O zaman daha güzel bir görsellik ortaya çikacak. Içerisinde sosyal donatilarin yani sira bisiklet ve yürüme yollari mevcut. Kentpark’ta insanlarin her türlü ihtiyacina cevap verecek sosyal donatilari yaparak vatandaslarimizin hizmetine sunduk” dedi.

 


Cumhurbaskani Erdogan’in Ocak ayindaki Çorum ziyaretinde Kentpark’in kisa sürede tamamlanarak hizmete açilmasi yönünde talimat verdigini kaydeden Baskan Gül, “Biz de yüklenici firmaya 5 ay gibi sürede bitirilmesi talimati verdik. 24 saat esasina göre çalisarak 180 gün gibi kisa sürede tamamladik. Kentpark’in açilisini Cumhurbaskanimizin yapmasi en büyük arzumuzdur” ifadelerini kullandi. http://www.milliyet.com.tr/cumhurbaskani-erdogan-in-takibindeki-corum-yerelhaber-3177071/

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA