Amasya'da Çifte Cografi Isaret Sevinci

Amasya’dan Amasya "çiçek bamyasi" ile "Amasya beji" mermerine Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafindan cografi isaret tescili verildi.

 

Ankara’da 23 ürünün cografi isaret tescili aldigi törende Amasya’dan iki ürünün yer almasinin mutlulugunu yasadiklarini belirten Amasya Valisi Dr. Osman Varol, “Ilimize özgü Amasya beji mermerimiz ve Amasya çiçek bamyamiz için alinan cografi tescil belgeleri ile ilimizin marka degeri artacak, ürünlerimizin taklitleri engellenerek üreticilerimiz korunacak ve pazarlama gücümüz de böylece artmis olacak” dedi.

 

Vali Varol, “Mermerimiz ve çiçek bamyamiz ilimizin ihracat gelirlerinde önemli bir yere sahip olacak ve kalkinmamiza katki saglayacaktir. Cografi tescil belgelerimiz ilimize ve ülkemize hayirli olsun” diye konustu.

 

Törende AK Parti Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil ile birlikte TÜRKPATENT yetkililerinden belgeleri alan Varol, “Bu süreçte emegi geçen Orta Karadeniz Kalkinma Ajansina, Amasya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Il Müdürlügüne, Amasya Il Tarim ve Orman Müdürlügüne özverili çalismalarindan dolayi tesekkür ediyorum” seklinde konustu. https://www.haberturk.com/amasya-haberleri/65035681-amasyada-cifte-cografi-isaret-sevinciamasyanin-cicek-bamyasi-ile-bej-mermeri-cografi

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA