OKA ORTA KARADENIZ BÖLGESI COGRAFI ISARETLI ÜRÜNLER TANITIM KITABIYLA GIDA FUARINDA

Ajansimiz (Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi / OKA, TR83 Bölgesi’nde yer alan Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerine özgü yöresel ürünlerden, cografi isaret tescili almis ürünlerin tanitimi için “Orta Karadeniz Bölgesi Cografi Isaretli Ürünler Tanitim Kitabi” hazirladi.

 

“Orta Karadeniz Bölgesi Cografi Isaretli Ürünler Tanitim Kitabi”, TR83 Bölgesi’nde bulunan 3’ü Amasya, 3’ü Çorum, 9’u Samsun, 6’si Tokat illerinden olmak üzere 21 adet cografi isaretli ürünün temel bilgilerini (tescil tarihi, basvuru sahibi kurum vb.) içeren künye tablosunu, ürünün hikâyesini ve fotograflarini, bölgede yer alan cografi isaretli ürünlerin tamaminin gösterildigi TR83 bölgesi haritasini ve cografi isaret ve yöresel ürünler konusuna temas eden bazi tematik konularda (tarim ekonomisi, kültür turizmi, somut olmayan kültürel miras vb.) konularda uzman görüslerini içermektedir.

 

Çalisma ile turizm ve tarim fuarlarinda bölgenin yöresel ürünlerinin tanitilmasina yönelik görsel bir materyal üretmek ve bölgede yer alan paydaslarimizin cografi isaret konusunda farkindaligini artirarak, Bölgemizden cografi isaret tescil basvuru sayisini artirmak amaçlanmistir.

 

www.oka.org.tr web sitesinden de ulasilabilen, Orta Karadeniz Bölgesi Cografi Isaretli Ürünler Tanitim Kitabi’ni, 22 / 25 Kasim 2018 tarihlerinde Samsun 3.Gida Fuari’nda düzenledigimiz “Orta Karadeniz Bölgesi Cografi Isaretli Ürünler Sergisi” kapsaminda paydaslarimiza sunduk. Yogun ilgi toplayan sergi alanimizda ayrica kitabin içerigine dair brosür ve promosyon ürünlerimiz de fuar katilimcilariyla paylasildi.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA