BIZIM BURALARIN MESHURLARI ILE YÖREX 2018

‘Sizin oralarin nesi meshur’ sloganiyla Antalya Ticaret Borsasi öncülügünde TOBB’un destegiyle bu yil 9’uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuari’nda (YÖREX) Orta Karadeniz Bölgesi illeri de yöresel ürünleriyle birlikte yerini aldi.

 

24/28 Ekim 2018 tarihleri arasinda Antalya EXPO Center Fuar Alani’nda gerçeklestirilen ve 2010 yilindan beri Türkiye’nin çesitli yörelerinden yöresel tatlar ile markalari bulusturan YÖREX bu yil da, 5 gün boyunca 72 il ve Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti'nden katilimcilara ev sahipligi yapti.

 

Fuarin açilisina Antalya Valisi Münir Karaloglu, Antalya Büyüksehir Belediye Baskani Menderes Türel, esi Ebru Türel, Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi (TOBB) Baskani Rifat Hisarciklioglu, Türk Patent ve Marka Kurumu Baskani Habip Asan, Antalya Ticaret ve Sanayi Odasi (ATSO) Baskani Davut Çetin, ilçe belediye baskanlari ve çok sayida kurum, kurulus ve basin mensuplarindan olusan davetli katilirken, 252 kurum, 135 oda ve borsa, 19 kalkinma ajansi ile birlikte toplam 500 katilimci, yöresel ürünlerini binlerce ziyaretçinin begenisine sundu.

 

Bölgemiz adina Kalkinma Ajansimiz (OKA), Belediyeler ve Ticaret Sanayi Odalari isbirligiyle katilim saglanan fuarda, Amasya, Samsun. Tokat illerinin yöresel ürünlerinin ikrami yapilarak markalasmasina katkida bulunulmasi, cografi isaret bilincinin olusturulmasi, ulusal pazarlara açilarak ticari hayatin canlandirilmasi yönünde tanitim çalismalari yapildi. Hazirlanan brosürler, kitapçiklar, görseller ile ziyaretçilere illerimizin turizm degerleri hakkinda bilgilendirme yapildi.

 

ATB Baskani Ali Çandir, 19 kalkinma ajansi temsilcisinin katilimiyla gerçeklesen toplantida, kalkinma ajanslarinin YÖREX'e desteginin büyük oldugunu belirterek, bunun için ajans temsilcilerine tesekkür etti.

 

Yöresel ürünler projesinin, geçmise sahip çikmak, kirsal kalkinma, yerinde istihdam gibi hedeflerinin kalkinma ajanslarinin hedefiyle örtüstügünü belirten Ali Çandir, “Sizden gelen görüs ve önerilerle fuarimizi bir adim daha ileriye götürebiliriz" diye konustu. Çandir, fuarin hedeflerini kalkinma ajansi temsilcileriyle paylasti.

 

Ali Çandir, daha sonra YÖREX'e destekleri ve katilimlarindan dolayi Çukurova Kalkinma Ajansi, Ankara Kalkinma Ajansi, Güney Marmara Kalkinma Ajansi, Bursa Bilecik Eskisehir Kalkinma Ajansi, Güney Ege Kalkinma Ajansi, Karacadag Kalkinma Ajansi, Kuzeydogu Anadolu Kalkinma Ajansi, Ipekyolu Kalkinma Ajansi, Bati Akdeniz Kalkinma Ajansi, Serhat Kalkinma Ajansi, Kuzey Anadolu Kalkinma Ajansi, Firat Kalkinma Ajansi, Dicle Kalkinma Ajansi, Ahiler Kalkinma Ajansi, Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi, Trakya Kalkinma Ajansi, Dogu Karadeniz Kalkinma Ajansi, Dogu Anadolu Kalkinma Ajansi, Oran Kalkinma Ajansi temsilcilerine tesekkür plaketi takdim etti.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA